Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 82 людини

Школа Миру

Дата: 31 липня 2020 о 09:11, Оновлено 23 лютого 2021 о 22:13

Школа Миру

18.12.2020 на  базі РУБІЖАНСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 пройшов молодіжний діалогічний форум «Медіація для школярів: від конфлікту до порозуміння». Підставою для його проведення стала участь педагогів школи, учнів та їх батьків у проєкті «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді здібностей до ненасильницького розв’язання конфліктів», організатором якого стала ГО «ВГО «Поруч» (керівник М. Тищенко) в партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (Childhind Deutschiand) і проєкті «Освіта миру» HWPL в Україні. Даний проєкт відбувся в рамках глобального проєкту освіти миру.

         О. Ошнек, директор закладу освіти, відкрив роботу форуму та нагадав присутнім як починалась робота над проєктами…

Тренери  Ю. Дембовський, Д. Ємчук для учнів провели тренінг на якому закріпили отримані основні навички з подолання булінгу. Учні-медіатори Степанова М., Чумак О., Зубов З. на тренінгу «Вирішення конфліктів мирним шляхом» використовуючи різноманітні ігрові вправи навчили учасників тренінгу попереджати конфліктні ситуації та впевнено їм протистояти.

Учителі В. Мироненко та О. Обломій провели найбільш творчу частину форуму. Під керівництвом О. Обломій учні закінчили оформлення рекреаційної зони для молодших школярів, оформленням якої розпочався проєкт «Побудуємо мир в Україні».

В. Мироненко допомогла учасникам форуму в оформлені «Ялинки мрій».

Активність учнів була шаленою!

Підсумком роботи діалогічного форуму стала демонстрація відеофільму про участь закладу у проєктах…

Але ми не сумуємо, тому що попереду нас чекають новорічні свята, такі яскраві, чарівні, казкові. Свята, які дарують нам мрії.

З наступаючим Новим 2021 роком!



Листопад 2020

Французький письменник Антуан-де-Сент Екзюперi говорив, що кожна людина володiє величезною розкішшю, якою є спілкування. Однак через недостатність вмінь нею користуватися, людина часто потрапляє в конфлікті ситуації.

23 листопада учні РУБІЖАНСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ І -ІІІ ст. ШКОЛИ номер 2 мали чудову можливість стати багатшими,але не матеріально,а інтелектуально,духовно,спілкуючись із друзями Костянтинівської школи. Відбувалося це на дуже цікавому занятті з елементами тренінгу, який організували і провели Тищенко Марія, Мосейко Андрій (ГО "Поруч") в конференцзалі готелю "Roche Royal" міста Святогірська. Робота сьогодні була ефективною, учні почали бачити позитивні аспекти в конфліктних ситуаціях і вчилися знаходити вихід. Ввечері переглянули театральний спектакль про історії 20 родин міста Щецина.

Зустріч із друзями

19 листопада в рамках проєкту «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді умінь, навичок та здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів» в РУБІЖАНСЬКІЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНІЙ ШКОЛІ І-ІІІ ст.№2 розпочалась активна робота в класі миру.

Про що і розповіли на відеоконференції президент дитячої учнівської організації «СПЕКТР» Сімак Єлизавета та член шкільного парламенту Степанова Марія. Школярі Західної України з цікавістю переглядали презентацію, слухали про наші творчі досягнення та плани. А нашим старшокласникам приємно було поспілкуватися з друзями, з якими вони потоваришували в Карпатах.

Висловлюємо щиру подяку організатору проєкту Марії Тищенко (ГО «Поруч») за проведення цікавого заходу з соціального згуртування школярів України.

Розпочалось навчання миру для учнів української прифронтової школи міста Рубіжного

16 листопада відбулося відкриття семимісячної міжнародної програми освіти миру HWPL у співпраці з «ВГО «Поруч» та перший урок миру для учнів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Рубіжанської міської ради в Луганській області. У відкритті навчальної програми взяли участь 23 учні 9-Б класу, класний керівник Дмитро Ємчук та директор школи Олександр Ошнек.

Місто Рубіжне розташовано неподалік від лінії фронту, а 2014 року воно перебувало в зоні АТО. Тому й викладачі, і школярі добре розуміють, що таке війна та цінність миру.

Учениця 9-Б класу, Софія розповіла враження від першого уроку: «Мені дуже сподобалося, треба ще так навчатися. Я дізналася про організацію (HWPL) і про те, що вона допомагає, що складаються мирні угоди і війни припиняються. І Це дійсно допоможе нашому світу, нашій планеті».

Програма освіти миру HWPL (міжнародна організація за мир «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» під патронатом ЕКОСОР ООН) складається з 12 уроків і містить такі універсальні цінності як мир, любов, подяка та повага. Уроки миру в українських школах викладатиме безкоштовно вчитель HWPL через онлайн-телеміст у період 2020—2021 навчального року, в співпраці з регіональними громадами та школами, а також з «ВГО «Поруч».

Раніше 29 жовтня відбулася конференція-презентація «Освіти миру HWPL» та перший урок миру для 27 педагогів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2. Тоді директор школи Олександр Ошнек зауважив: «Треба прищеплювати культуру миру дітям, щоб ці зерна в майбутньому перетворилися на гарні паростки миру. Дуже цікава була тема уроку «Первісний стан природи». Дуже вдало було поєднано всі ці механізми, які працюють у природі. У природі все гармонійно та збалансовано, і це повинно перекладатися й на людське суспільство. Якщо ці механізми органічно поєднувати й ураховувати, то насправді можна в будь-якому суспільстві побудувати конструктивні взаємини. А саме створити стосунки, що дадуть змогу жити кожному виду в природі, кожному народу попри те, що дуже різноманітний як видовий склад організмів у природі, так і кількість релігій, народів, мов, культур тощо.

Урок вразив саме цими механізмами, які можна і потрібно доносити й до дітей на нашому шкільному рівні, показувати їм алгоритм побудови людських стосунків, ґрунтуючись на природних балансах різноманіття та співпраці.». Нині більш як 200 навчальних закладів у 26 країнах були призначені Академіями миру HWPL і викладають уроки миру, а Міністерства освіти дев’яти країн підписали меморандуми (MOA) про співпрацю в області освіти миру.



У Рубіжанській спеціалізованій  школі І-ІІІ ступенів №2 запустили інноваційну програму дистанційних уроків миру

     В жовтні 2020 року 4 українські школи в Волинській, Івано-Франківській та Луганській областях вперше в Україні започаткували дистанційне викладання уроків миру в рамках інноваційної програми освіти миру HWPL з метою виховання молодого покоління в дусі миру.

    В стані світової кризи пандемії COVID-19 навчання миру є ключовим стратегічним інструментом для досягнення цілей сталого розвитку ООН.

    Уроки миру в українських школах  викладатиме безкоштовно вчитель HWPL через онлайн-телеміст впродовж  2020 – 2021 навчального року.

    Марія Тищенко, виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч» і доцент Київського національного економічного університету привітала школи з початком навчальної програми в Україні: «Це надзвичайно важливо, щоб діти й учителі навчалися ненасильницьких методів комунікації, щоб ми жили в толерантному суспільстві».

    29 жовтня  відбулась конференція-презентація «Освіти миру HWPL» та перший урок миру для 27 педагогів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Рубіжанської міської ради Луганській області.

    Місто Рубіжне знаходиться  неподалік  від  лінії фронту, а  у  2014 році  місто  перебувало  в зоні АТО. Тому і вчителі, і школярі добре розуміють, що таке війна, і цінність миру.

    Директор Рубіжанської спеціалізованої школи № 2  Олександр Ошнек  підвів  підсумки  конференції: «Треба прививати культуру миру дітям, щоб ці зерна у майбутньому перетворилися на гарні паростки миру. Дуже цікава була тема уроку «Первісний стан природи». Дуже вдало було поєднано усі механізми, які працюють у природі. В природі все гармонійно та збалансовано, і це повинно перекладатися і на людське суспільство. Якщо ці механізми органічно поєднувати та враховувати, то насправді можна в будь-якому суспільстві побудувати конструктивні взаємини та стосунки, які дадуть змогу безболісно існувати кожному виду в природі, кожному народу, не дивлячись на те, що дуже різноманітний як видовий склад організмів в природі, так і кількість народів, релігій, мов, культур тощо. І це можна й потрібно доносити  до дітей на нашому шкільному рівні, показувати їм алгоритм побудови людських стосунків, ґрунтуючись на природних балансах  різноманіття, співіснування та співпраці».

    Семимісячний курс навчання миру для учнів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 планується  розпочатися  вже  в  листопаді.

Жовтень 2020

           Медіація  для  школярів: від конфлікту до порозуміння

           

         Одним із видів активного навчання, які базуються на залученні й співпраці, є тренінги.  Завдяки  ВГО «Поруч»    16 жовтня 2020 року в  Рубіжанській спеціалізованій  школі І-ІІІ ст.№2 Луганської області  був проведений  тренінг  «Медіація  для  школярів: від конфлікту до порозуміння».

      Працювали   з учнями 9-10 класів    тренер фасілітатор Качан О.А. (м.Краматорськ) та Лисенко М.Ю. психолог КОУЧ (м.Северодонецьк), які створили  атмосферу  розкутості й свободи для  спілкування між  учасниками. Адже тренінг - це цікавий  процес спілкування й   ефективна форма опанування знань,  спосіб формування вмінь та навичок.

          Учні дотримувалися  певних принципів групової роботи. Були спрямовані  на психологічну допомогу один одному, що ініціювалася не лише тренерами, а й  старшокласниками. Взаємовідносини  між учасниками   розвивалися й  аналізувалися в ситуації «тут і зараз».  

     У центрі уваги модераторів  було самостійне навчання учнів та  інтенсивна їх взаємодія. Засвоєння інформації  досягалось  завдяки власній активній роботі його учасників. Знання під час  тренінгу не подавалися  в готовому вигляді, а стали продуктом активної  діяльності самих учнів. Тренери Марія та Олексій  навчали  старшокласників ефективно розпоряджатися своїм часом, правильно розставляти  пріоритети, легко ухвалювати самостійні рішення, координувати свої дії з діяльністю однокласників.

     Учні засвоїли  п’ять  моделей  поведінки у конфлікті, етапи медіації. Навчилися складати «карту конфлікту» для подальшого його вирішення. Виконували рухові вправи (енерджайзери)  у різних формах – у парах; усіма учасниками групи, які стоять колом; усіма учасниками групи, які хаотично пересуваються в приміщенні. Модератори  давали дітям  чітку інструкцію та стежили за дотриманням  умов безпеки під час виконання вправ.

     Завдяки тренінгу « Медіація  для  школярів: від конфлікту до порозуміння» діти опанували важливі  уміння, зокрема слухати, говорити, виділяти інформацію, розв’язувати конфлікти, дотримуватися вказівок, приймати рішення.  Дякуємо  ВГО «Поруч» за цікаву і змістовну співпрацю.  

      У Рубіжанській спеціалізованій школі №2 розпочато проведення тренінгів у Кімнаті Миру.

      Так, 7 жовтня під час заняття «Що сприяє порозумінню між людьми» класний керівник 5-А класу Тюніна Ю.М. надала змогу своїм вихованцям відпрацювати навички комунікації, а саме: слухати і говорити, розуміти і використовувати «мову жестів», розвитку щирої і доброзичливої манери спілкування, вміння долати сором’язливість.

      Впродовж тренінгу діти вчилися розпізнавати вербальні й невербальні засоби спілкування; називали чинники, які сприяють спілкуванню і заважають йому; переглядали мультфільми; працювали в групах; грали в гру «Крокодил»; будували «Міст порозуміння між людьми». А, наприкінці, учні виконали вправу «Корабель порозуміння» та поділилися своїми враженнями за допомогою «Відкритого мікрофону».   

В Україні стартує міжнародна програма освіти миру

15 жовтня 2020 року в Україні вперше буде запущена міжнародна програма освіти миру HWPL, щоб розповсюдити культуру миру серед молоді, подолати булінг, конфлікти та війни. Відкриття програми та перший урок миру відбудеться у двох школах села Смолигів і села Хорохорин Волинської області за підтримки Смолигівської сільської ради та адміністрації шкіл.

Організатором навчання миру виступає міжнародна організація за мир «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» (HWPL) при Департаменті глобальних комунікацій і ЕКОСОР ООН, яка надає навчальний матеріал програми миру та викладає уроки, у співпраці з регіональними громадами та школами, а також з ГО «ВГО «Поруч».

Програма освіти миру HWPL, що містить у собі 12 уроків і такі універсальні цінності як мир, любов, подяка та повага, буде викладена учням 8—11 класів двох шкіл у с. Смолигів і с. Хорохорин у період 2020—2021 навчального року. Уроки проходитимуть через онлайн-телеміст з дотриманням санітарних норм згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.

Після успішного завершення програми учні отримають сертифікати про проходження програми миру. Очікується, що навчання миру HWPL відіграватиме ключову роль у подоланні війн і конфліктів, а також у поширенні культури миру в майбутньому.

Світлана Андрійчук, начальник гуманітарного відділу Смолигівської сільської ради, зазначила: «З часом, «Навчання миру» має стати обов’язковим в усіх закладах освіти по всьому світу. Конфлікти супроводжують нас упродовж життя. Навчитися розв’язувати їх, використовуючи сучасні знання, елементи сучасного миротворчого процесу та досягнення консенсусу, є важливим для розвитку успішного суспільства».

Крім того, у жовтні планують долучитися до програми ще чотири школи в Луганській, Донецькій, Івано-Франківській та Херсонській областях.

Марія Тищенко, виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч», розповіла про очікування щодо навчання миру: «Велика кількість громадян України з прифронтових територій вимушені покидати рідні домівки та вливатися в незнайомі громади — це стає підґрунтям для конфліктів. Діти й молодь часто зазнають утисків і булінгу. Центральне місце в програмі навчання миру HWPL посідають зміни серед дітей і молоді як майбутнього покоління, що визначатиме подальший розвиток країни. На базі чотирьох створених Шкіл миру за підтримки ChildFund Deutsсhland ми прагнемо (шляхом навчання миру HWPL) поглибити й зміцнити знання учнів і вчителів щодо питань миру та ненасильницького розв’язання конфліктів».

Проєкт «Освіта миру HWPL в Україні» відбувається в рамках глобального проєкту освіти миру, на меті якого — впровадити освіту миру в усіх школах і університетах в усіх країнах світу.

Сьогодні 214 навчальних закладів у різних країнах світу, включно з Індією, США та Філіппінами, призначені Академіями Миру. В 9 країнах, в тому числі Гватемалі й Ефіопії, були підписані меморандуми про співпрацю (MOA) з Міністерствами освіти, і навчання миру готується на державному рівні.

Попри кризу COVID-19, яка стала новим викликом для системи освіти у світі, в різних країнах продовжується навчання миру в онлайн-режимі.  

Зустріч Школи миру на Закарпатті — Схід і Захід поруч!

З 26 по 30 вересня в Закарпатському селі Чорна Тиса пройшов дитячий обмінний візит. Ця неординарна подія відбулася в рамках «Школи миру», що є частиною проєкту «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів» та реалізується ГО «ВГО «Поруч» і БО «Захист» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland); за фінансової підтримки Інституту міжнародних відносин IFA, який фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини (АА) в рамках програми фінансування zivik. У таборі зібралися юні активісти з Луганської Донецької та Івано-Франківської областей.

  Від Луганської області учасниками стали 10 учнів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2

…Кожний день починався з фіззарядки під музику «Добрий ранок, Україно!»; продовжувався тренінгами, інтерактивними та рольовими іграми, переглядами й обговореннями фільмів, презентаціями проєктів, походами та екскурсіями; закінчувався дружніми посиденьками — традиційною карпатською ватрою.

   Учасники табору залишили відгуки, які сповнені радістю та захопленням від цікавих активностей, знайомств і друзів:

   «Уже починаючи з автобуса, ми співали коломийки нашим новим друзям.       А потім... спільними зусиллями змогли дійти до вершини гори Маковиця. Важко... Але воно того варте. Краєвид на горі був просто неперевершений. Особливо обід!!! День був просто неймовірним! З кожним днем ми стаємо ближчими і дружнішими!!! А ввечері ми ділилися враженнями про наш табір з кореспондентами Національного радіо».

   «У нас був неймовірний день. Ми разом зі своїми новими друзями завдяки проєкту «Школа миру», який реалізується ГО ВГО «Поруч», підкорили гору Маковиця та побували на скелях Довбуша. А обід в нас був на вершині з неймовірними краєвидами: сидиш, поповнюєш енергію організма смаколиками і милуєшся красою Карпатських гір. На вершині гори, ми всі разом — Костянтинівка (Донецька область), Рубіжне (Луганська область), Пядики (Івано-Франківська область) — заспівали Гімн України.

Україна єдина!!! Слава Україні! Героям слава!

ГО «Поруч» — щастя поруч!

Дякуємо Закарпаттю за гостинність та красу!

Дякуємо дітям за емоції, щирість і відкритість!

Дякуємо тренерам та вчителям за настрій!

Хочемо продовження цієї історії».

   Відносини між учасниками та тренерами табору були максимально теплими та дружніми. Наші походи та екскурсії — це завжди море позитиву та спогадів, які назавжди залишилися у наших серцях.

Від імені усього табору висловлюемо подяку нашим менторам та ВГО «Поруч» за такий цікавий та пізнавальний проєкт».

    Учитель фізичної культури Юрій Дембовський, який супроводжував учнів у обмінній поїздці склав вірша:

«Настане час, настане та година,

Повернуть очі в сторону твою.

І ми зустрінемось знов на Гуцульщині

І скажем: «Поруч я іду».

Та будуть мрії здійснені напевно,

Щаслива зірка знову запала.

А ми живемо в вільній Україні,

Бо в нас ріднішої не буде й нема!»

  

Вересень 2020

               Тренінг «Соціальне згуртування в школі»

     

        23 вересня  Рубіжанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 зустрічала гостей: старшого  викладача  Київського університету ім.Бориса Грінченка, експертку ВГО «Поруч»  Говорун Н.В.  і  кандидата економічних наук, доцента   КНЕУ  ім.Вадима Гетьмана  Вербу Д.В. Вони підготували та провели  з учителями  тренінг «Соціальне згуртування в школі».

     Тренінг мав  на меті  спонукати  педагогів до розуміння необхідності  постійної самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення, набуття нових навичок, удосконалення наявних. 

    Керівники  (модератори)   ознайомили  учасників з основними компонентами тренінгу.  Він складався з трьох модулів, міні-лекцій, цікавих ігор, командних активностей  та мозкового штурму.

      Модулі:

  1.  «Можливості школи сприяти соціальному згуртуванню громади: від концептуального бачення до інструментів впливу».
  2. «Ефективна комунікація як засіб подолання бар’єрів та запобігання конфліктам у громаді».
  3. «Волонтерство та соціальна робота як засоби згуртування громади».

Міні-лекції:

  1.  З  історії формування  волонтерського руху, обговорення основних напрямків волонтерської діяльності в Україні, прав та обов’язків волонтерів.
  2. Ефективні вербальні та невербальні засоби  комунікації.

       

       Кожнен  модуль  тренінгу – це окрема сходинка, в основу  якої   закладено технологію  колективних творчих справ.  У ході тренінгу  були створені   комфортні  умови  навчання,  де кожен із нас  був успішним, рівноправним, мав  змогу оцінювати й бути оціненним. Кожен   розкрився зовсім по-іншому: активізувалася  пам’ять, увага, мислення.

     Учасники продемонстрували  нестандартні рішення у розв’язанні завдань, свої здібності, уподобання, таланти .  Це, у свою чергу, має в подальшому відігравати провідну роль у плануванні та здійсненні  роботи в Класі Миру.

         Тільки вчитель, який сам прагне підвищувати  рівень своїх професійних знань, вдосконалює свою майстерність і знання, може виховати успішних й інтелектуально розвинених учнів.

                                                                                           

                                                                                               Кашуба І.Л.

 

ПЛАН

заходів до Всесвітнього Дня Миру

«Українські діти за мир у всьому світі»

21.09.2020 - 25.09.2020

Назва заходу

Дата

Клас

Відповідальні

1.

Відкриття Класу миру

21.09.2020

Лідери шкільного самоврядування

Педагог-організатор

2.

Навчальний тренінг для педагогів : «Форми та методи соціального згуртування й комунікації в школі».

В рамках проекту  «Школа Миру».

23.09.2020

Клас Миру

ГО «Поруч» 

3.

Акція   «Білий голуб миру, не забудь про Україну».

21.09.2020

1-4 кл.

Класні керівники

1-4 кл.

4.

Виступ агітбригади (онлайн) 

 « Хай буде мир».

21.09.2020

Команда

9-10кл.

Педагог-організатор

Кашуба І.Л.

5

Художня майстерня  «Склади квітку миру» у групах   ГПД.

Протягом тижня

ГПД

Вихователі ГПД

6.

Години спілкування: «Ми – діти світу», «Хай буде мир у нашій Україні».

Протягом тижня

5-11 кл.

Класні керівники

5-11 кл.

7.

Флешмоб  учнів 9-х класів.

21.09.2020

Команда

9  кл.

Педагог-організатор

Кашуба І.Л.

8.

Бібліотечний урок миру «Миру нам сьогодні треба».

21.09.2020

1 кл.

Чередніченко О.Г.

9.

Виставка літератури в шкільній бібліотеці «Ми єдині – ми за мир».

Протягом тижня

Чередніченко О.Г.

10.

Творчий звіт о проведенні Тижня Миру на шкільному сайті.

25.09.2020

Обломій О.В.,

Кашуба І.Л.,

Класні керівники (фото заходів у класах).

               Заступник  директора школи з НВР _____________О.Левандовська

Проєкт «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді умінь, навичок та здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів»

Мета проєкту: сприяти школам у розвитку миробудування та медіації шляхом поширення культури мирного вирішення конфліктів у дітей та молоді.

Напрямки проєкту:

• створення та обладнання в школах класів Миру;
• проведення заходів із соціального згуртування, медіації, ведення діалогу та методів комунікації;
• організація візитів-обмінів в інші регіони України;
• проведення навчального літнього табору.

Цільова аудиторія:

• дирекція та вчителі;
• учні віком 14-16 років;
• батьки;
• організації громадянського суспільства.

ВГО «Поруч» надаватиме Школі Миру постійну консультаційну, організаційну, методичну та експертну підтримку, а також:

• матеріали для оздоблення приміщення класу Миру;
• оснащення меблями, технікою, наочними та методичними матеріалами;
• витрати на проведення заходів;
• навчальна поїздка групи підлітків до м.Івано-Франківськ.


У лютому 2020 року Рубіжанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 Рубіжанської міської ради Луганської області за підсумками конкурсного відбору стала учасником, а згодом і переможцем проекту «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді умінь, навичок та здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів».

Проєкт реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Поруч» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFundDeutschland) за фінансової підтримки Інституту міжнародних відносин IFA.

            Метою проекту є розвиток соціокультурних компетентностей здобувачів освіти, набуття педагогами досвіду з мирного вирішення конфліктів у підлітковому середовищі. В проекті беруть участь учні та педагоги закладу освіти, батьки, представники громадських організацій. У межах проекту ВГО «Поруч» надаватиме «Школі Миру» постійну консультативну, організаційну, методичну й експертну підтримку у проведенні заходів із соціального згуртування учнів і вчителів, медіації, ведення діалогу та впровадження методів комунікації; створення та обладнання в школі Класу миру; організації візитів-обмінів в інші регіони України.

            Мета діяльності школи миру – створення мережі шкіл миру, активізація миротворчого та волонтерського руху серед дітей та молоді України і сприяння поширенню волонтерської діяльності щодо популяризації ідей глобальної миро творчості, толерантності та громадської свідомості, налагодження зв’язків між юними миротворцями з різних регіонів країни, сприяння у розвитку миробудування та медіації шляхом поширення культури мирного вирішення конфліктів у дітей та молоді. Вирішення конфліктів мирним шляхом, протидії насильству та жорстокому поводженню з дітьми, формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності до дискримінації за будь-якими ознаками.

            Завдання школи миру:

- формування вмінь та навичок у учасників/учасниць освітнього процесу вирішувати конфлікти ненасильницьким мирним шляхом;

- активізувати миротворчий та волонтерський рух серед учнів школи;

профілактика насильства та жорсткого поводження в освітньому середовищі;

- утверджувати ідеали свободи і демократії, віру в майбутнє України;

- сприяння налагодженню позитивних стосунків між учасниками/учасницями освітнього процесу;

- сприяння формування культури миру в учнівських колективах та закладі в цілому;

- формувати в учнів уявлення про тенденції розвитку світової політики;

навчити самостійно досліджувати проблеми та явища суспільного життя;

- формувати активну соціальну позицію молоді;

- сприяти збереженню та донесенню до учнівської молоді об’єктивної інформації про доленосні події України.

            Миротворчі заходи – це добра справа, яка приносить користь навколишньому середовищу та суспільству. За результатами проведення таких заходів затверджується мир у душі дитини,підлітка, дорослого; у школі, на вулиці, вдома, у мікрорайоні, у місті або селищі; на Україні на у всьому світі.

План роботи класу миру

в Рубіжанській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 2

на 2020-2021 навчальний рік

№ з/п

Назва заходу

Клас

Відповідальний

Вересень 2020 рік

1.

Педагогічний відеолекторій

«Формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок».

Класні керівники

1-11 класів

Заступник директора школи з виховної роботи

О. Левандовська

2.

Лекція-практикум з використанням відеоматеріалів для батьків учнів з девіантною поведінкою «Види конфліктів та шляхи їх вирішення».

-

Заступник директора школи з виховної роботи

О. Левандовська

3.

Тренінг «Що сприяє порозумінню між людьми».

5-ті класи

Класні керівники 5-х класів

4.

Коло на тему «Лідер школи. Якими якостями повинен володіти лідер учнівського самоврядування».

7-11 класи

Педагог-організатор

Жовтень 2020 рік

1.

Педагогічний відео лекторій «Що таке психологічна травма, її прояви. Як будувати навчальний процес з травмованими дітьми».

Класні керівники

1-11 класів

Заступник директора школи з виховної роботи

О. Левандовська

2.

Тренінг «Про почуття і співчуття».

6 клас

Класні керівники 6-х класів

3.

Година арт-терапії з учнями-переселенцями «Чудовий світ навколо нас».

5-9 класи

Класні керівники, педагог-організатор

Листопад 2020

1.

Година арт-терапії з дітьми-інвалідами «Мої відчуття в малюнку».

1-9 класи

Педагог-організатор, класні керівники

2.

Тренінг «Спілкування з дорослими».

5-ті класи

Класні керівники 5-х класів

3.

Конкурс малюнків «Дружня сімейка».

3-4 класи

Класні керівники 3-4 класів

4.

Брейн-ринг «Правовий Олімп».

7-8 класи

Педагог-організатор

5.

Тренінг «Цінність родини».

Батьки 1-х класів

Заступник директора школи з виховної роботи

О. Левандовська,

класні керівники 1-х класів

6.

Тренінг «Зупинемо булінг разом».

9-ті класи

Класні керівники 9-х класів, педагог-організатор

Грудень 2020 рік

1.

Тренінг «Ні» вживанню психоактивних речовин.

10 клас

Класний керівник 10-го класу, практичний психолог

2.

Конкурс відеороликів «Ми - команда».

8-9 класи

Педагог-організатор, класні керівники

3.

Зустріч з представниками Рубіжанської міської ради Луганської області. Дискусія «Ми - громада».

9-11 класи

Заступник директора школи з виховної роботи

О. Левандовська, класні керівники 9-11 класів

Січень 2021 рік

1.

Перегляд мультфільму «Конфлікт. Сірники» з подальшим обговоренням.

3-4 класи

Класні керівники 3-4 класів

2.

Педагогічний відео лекторій «Протидія насильству. Протидія булінгу. Миробудування».

Класні керівники 1-5 класів

Заступник директора школи з виховної роботи

О. Левандовська

Лютий 2021 рік

1.

Коло на тему «Що зробив би я, щоб у моєму класі не виникало конфліктів».

7-9 класи

Класні керівники 7-9 класів, педагог-організатор

2.

Конкурс колажів «Презентуємо наш дружній клас».

7-8 класи

Педагог-організатор

3.

Тренінг «Як стати миротворцем».

10 клас

Класний керівник 10-го класу

Березень 2021 рік

1.

Зустріч працівників ЦСССМ та сектору превенції міста з батьками, схильними до насильницьких дій.

-

Заступник директора школи з виховної роботи

О. Левандовська, практичний психолог

2.

Тематичне коло «Чи варто шукати щастя за кордоном».

10 клас

Класний керівник 10-го класу

3.

Тематичне коло «Важлива команда у моєму житті - мої однокласники».

11 клас

Класний керівник 11-го класу

4.

Тренінг для батьків учнів з девіантною поведінкою «Вчимося долати конфлікти».

-

Заступник директора школи з виховної роботи

О. Левандовська, практичний психолог

Квітень 2021 рік

1.

Конкурс презентацій «Коло друзів» (відеоматеріали).

8-10 класи

Педагог-організатор

2.

Тренінг «Безпека спілкування у мережі Інтернет».

8-9 класи

Учителі інформатики, класні керівники 8-9 класів

3.

Година арт-терапії з учнями девіантної поведінки «Фарби музики».

-

Педагог-організатор

                                                                      Травень 2021 рік

1.

Тематичне коло «Мій перший рік у школі».

1 класи

Класні керівники 1-х класів

2.

Підсумки конкурсу «Класний класний колектив».

5-9 класи

Педагог-організатор, класні керівники 5-9 класів

Створюємо мурали в Школі миру!

Створюємо мурали в Школі миру! Захоплююче дійство. Дякуємо всім за співпрацю. Вийшло дуже гарно, сучасно, креативно. Всі фото з цього заходу дивіться ТУТ  та на сторінці Фейсбуку.

       У суботу 1 серпня  у Рубіжанській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2 художники Даша Нагаєць та Олексій Козирь проводили творчу майстерню зі створення сучасних  муралів. Долучилися до процесу створення стінописів   учні школи, батьки, вчителі. Адже основна мета  заходу –  сприяти розвитку уміння дивитися на світ по-новому, удосконалювати художні компетенції майбутнього  покоління.  А розпис  інтер’єрів завжди  відкриває  двері  в безмежний світ мистецтва.  Малюнок, нанесений на стіни, може змінити простір навколо людини, створити настрій або просто доповнити цілісний образ приміщення школи.

          Приємно було чути відгуки вчителів: «Участь у майстер класі подарувала мені можливість відчути емоційне захоплення і спосіб розкрити свій творчий потенціал».(Середа О.М. вчитель іноземної мови).

«Даний захід дозволив поринути у світ дитинства і спробувати себе у незвичній ролі художника-початківця, який додав фарб рідній школі». (Тюніна Ю.М. вчитель іноземної мови).

Одним із способів зацікавити дітей, відтепер, будуть  і ці особливі  арт-об'єкти. На одному з яких  будинки розташовані на двох планах відносно глядача, що дивиться на них. На хмаринах прописана цитата, сповнена позитивним посилом до навчання та нових знань. Елемент труби «схований» візуально в зображення ліхтаря, що з’єднується з лампою і теж виконаний у техниці скетчу.

          Працювали у школі різноманітні локації.

На одному з них художник Максим Кущ поділився з глядачами досвідом  роботи у Китаї.

«Мені дуже сподобався цей захід. Було цікаво дізнатися творчий шлях художника, який прибув до нашого міста і дав нам можливість зробити нашу школу більш яскравою. Я задоволена, адже тепер шкільні будні будуть такими насиченими, як і ці картини, у малюванні яких приймали участь учні, вчителі та батьки» ( Длінна  Віолетта, учениця 9-В кл.).

Марія Тищенко – координатора проєкту презентувала анімаційний відео ролик про Школу миру.

На наступній локації журналістка Тетяна Бабіна провела цікаві лекції.

           «На нас чекало незвичайно цікаве спілкування з Тетяною Бабіною. Вже з перших слів ми затамували подих і розпочали дивовижну подорож Часів Київської Русі. Пані Тетяна поділилася з нами палким ентузіазмом та енергійним запалом. Приємно вразила зацікавленість нашими інтересамита життям нашого міста». (Попова К. Ю.,вчитель початкових класів).

Пані Тетяна цікаво розповідала про свою журналістську та громадську роботу. Потім відбулась невимушена бесіда. Тетяну  надзвичайно вразила відкритість наших дітей, їхня ерудиція, вміння спілкуватися. Усі присутні на цій зустрічі не відчували вікової різниці. Не було страху сказати щось не так. Надзвичайно приємно для нас, учителів,було почути одкровення наших учнів провисокий професіоналізм педагогів нашої школи. Одкровення Барсук Даші, Фаязової  Анастасії, Сьомочкіної  Ксенії навіть розчулили нашу гостю. Якось непомітно пролетів час і спілкування подовжилося за філіжанкою загальної кави. І, як годиться, фото на пам’ять, обмін телефонами, дружні обійми та впевненість, що ця зустріч не остання.

Результати спільної праці дітей і дорослих тепер будуть представлені широкому глядачеві в  розписах  на стінах Рубіжанської спеціалізованої школи №2.

Творча майстерня – частина Проєкту «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді здібностей до ненасильницького розв’язання конфліктів»,  яку організація Поруч здійснює в партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFundDeutsсhland).


У суботу, 1 серпня, починаючи з 13:00, художники з Харкова проведуть творчу майстерню зі створення сучасних муралів для мешканців Рубіжного у Рубіжанській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів 2.

На стіні — пейзаж у техніці Urban Skething: будинки розташовані на двох планах відносно глядача, що дивиться на них. На хмаринах прописана цитата, сповнена позитивним посилом до навчання та нових знань. Елемент труби «схований» візуально в зображення ліхтаря, що з’єднується з лампою і теж виконаний у легкій техніці скетчу.

Прийти й доєднатися до процесу створення цих прекрасних стінописів, що покликані надати нових життєвих стимулів Рубіжному та всім його мешканцям, може кожний; особливо «Поруч» очікує на участь дітей і молоді. Адже саме за юними — майбутнє їхньої малої та великої батьківщини; за ними ж, цілком можливо, — і створення нових мистецьких шедеврів. Та й узагалі, навіть якщо кожен малює найпростіше й так, як він уміє, — психологами вже давно доведено, що арттерапія («лікування мистецтвом», терапія малюванням) позитивно впливає на наше самопочуття, нервову систему, розумові процеси, настрій; розвиває все те найпрекрасніше, що зберігається в глибинах наших душ, і допомагає нам ставати більш творчими, позитивними, навчає дивитися на світ по-новому.

Тож чекаємо на вас!

Облаштування Класу Миру

Після візиту координаторів до «Шкіл миру», ГО «ВГО «Поруч» продовжує роботу над створенням Класу Миру і в нашій школі.

Представники «Поруч» закупили технічне обладнання більш як на 95 000 грн для кожної зі шкіл.

Проєкт «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді здібностей до ненасильницького розв’язання конфліктів» організація здійснює в партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland).

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.