Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 82 людини

Аналіз роботи ШМО вчителів початкових класів за 2019-2020 навчальний рік

Дата: 29 травня 2020 о 10:46, Оновлено 23 лютого 2021 о 22:12

Аналіз роботи ШМО вчителів початкових класів за 2019-2020 навчальний рік

Сучасна школа в умовах модернізації освіти потребує «нового» типу вчителя, який творчо думає, володіє сучасними методами і технологіями освіти, прийомами психолого-педагогічної діагностики, способами самостійного конструювання педагогічного процесу в умовах конкретної практичної діяльності, умінням прогнозувати свій кінцевий результат. Педагогічний колектив ШМО вчителів початкових класів – це група однодумців, кожен з яких зберігає кращі педагогічні традиції і в той же час реалізує інноваційні напрями своєї діяльності, прагнучи до творчості, пошуку нових підходів до навчання та виховання молодших школярів.

Основними завданнями методичної роботи протягом року були:

1. Удосконалювати технології проведення сучасного уроку, організацію навчальної діяльності учнів, з метою забезпечення найбільш високих результатів у реалізації і в досягненні нових освітніх цілей.

2. Створювати умови для розвитку навчально-дослідницької діяльності школярів, підвищувати рівень мотивації до навчання.

3. Активізувати роботу педагогів, щодо поширення власного педагогічного досвіду

Форми, методи, прийоми роботи, науковий підхід в організації ШМО були:

1) проведення засідань;

2) здійснення внутрішньошкільних моніторингів викладання предметів;

3) підготовка і проведення предметних тижнів;

4) робота вчителів над темами самоосвіти;

5) організація та проведення відкритих уроків;

6) аналіз досвіду участі учнів школи в олімпіадах та інтелектуальних іграх;

Освітня політика методичної роботи ШМО вчителів початкової школи будується, виходячи з методичної проблеми школи. Протягом навчального року вчителі ШМО початкових класів вели роботу за темою: «Особистісно-орієнтований підхід у навчанні.Шляхи,форми і методи удосконалення навчально-виховного процесу».

Реалізації поставленої проблеми сприяло вирішення наступних завдань:

1. Вести цілеспрямовану роботу з удосконалення фаху вчителів та готовності запровадження в освітній процес стандартів нового покоління.

3. Впроваджувати сучасні технології, спрямовані на розвиток ключових компетенцій молодших школярів.

4. Орієнтуватися при організації навчального процесу на особистісний підхід  з пріоритетом збереження здоров'я учнів.

5. Продовжити роботу по реалізації наступності між початковою школою та дитячим садком, при переході дитини з початкової ланки в середню ланку школи.

6. Систематизувати банк педагогічних ідей, поповнити матеріалами щодо впровадження у навчально-виховний процес здоров'язберігаючих та інформаційних технологій, технології партнерства,яка дозволяє реалізовувати особистісно – орієнтований підхід до кожного учня.

7. Вивчити, узагальнити і поширити досвід вчителів початкових класів Методична робота здійснювалася як у традиційній формі, так і у формі круглого столу, семінарів,педагогічних гостин,методичного марафону.


Згідно з планом роботи МО початкових класів був проведений методичний марафон за темою: «Використання сучасних педагогічних технологій як одна з найважливіших умов проектування творчого освітнього середовища». Та згідно з темою предметного тижня були проведені відкриті уроки, де вчителі поділилися досвідом використання в роботі сучасних педагогічних технологій.Так само на засіданнях МО вчителі розглядали і затверджували тексти контрольних робіт, аналізували результати і пропонували шляхи подолання труднощів у навчанні молодших школярів, ліквідації прогалин з навчальних предметів.

 З метою реалізації завдань безперервної освіти та забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою в школі були проведені уроки в перших класах,на які запрошувались вихователі з ДНЗ, організовані підготовчі заняття для майбутніх першокласників, проведені батьківські збори з батьками майбутніх першокласників.Також ведеться робота з наступності навчання між початковою школою та базовою.А саме на уроках та позакласних заходах з курсу «Культура добросусідства»

В рамках предметного тижня «Початкової школи» були проведені позакласні заходи,предметні гостини, інтелектуальна гра «Найрозумніший». Предметний тиждень закінчився нагородженням переможців  грамотами.

У цьому навчальному році, традиційно, учні 2 – 4 класів змогли взяти участь у Міжнародних, всеукраїнських конкурсах з математики «Кенгуру», української мови ім.П.Яцика та «Соняшник».  Проведення цих конкурсів для дітей є гарною можливістю перевірити свої знання, навчитися працювати з тестами.

Перед вчителями початкових класів стоять завдання: бути готовими орієнтувати кожен навчальний предмет на пошук свого місця у розвитку особистості молодшого школяра, формування у нього провідної навчальної діяльності, вміння і бажання вчитися, щоб він зміг без перешкод продовжити свою освіту в основній школі та адаптуватися у житті. Колектив вчителів початкової школи вирішує поставлені завдання.

Під час карантину,вчителі початкових класів працювали дистанційно,користуючись різними освітніми платформами та вебсайтами.Активно займались самоосвітою,беручи участь у вебінарах, відеоконференціях.

В цілому робота методичного об'єднання вчителів початкових класів може бути визнана задовільною. Рівень кваліфікації педагогів МО відповідає пред'явленим вимогам і підвищується з кожним роком. Засідання МО здійснювалися згідно плану роботи МО. Підвищується ступінь зацікавленості учнів, що беруть участь в олімпіадах різного рівня, методична робота з самоосвіти і підвищення професійної майстерності.

  

Керівник ШМО                                                   В. Чередниченко

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.