Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 82 людини

АНАЛІЗ роботи ШМО вчителів природничо – математичних дисциплін

Дата: 29 травня 2020 о 11:50, Оновлено 23 лютого 2021 о 22:12

АНАЛІЗ
роботи ШМО вчителів
природничо – математичних дисциплін за 2019-2020 н.р.

ШМО природничо – математичних дисциплін у 2019-2020 навчальному році працювало над реалізацією методичної теми: «Використання інноваційних методів роботи на уроках природничо- математичного циклу з метою розвитку творчого потенціалу учнів.

На початку 2019-2020 навчального року було сплановано роботу МО вчителів природничого циклу, де передбачено орієнтацію на інноваційні технології, інтерактивні методи підготовки й проведення уроків та позакласних заходів, екологічне  виховання та фінансову грамотність.

Методична робота вчителів шкільного об’єднання була направлена на виконання поставлених завдань:

1. Забезпечення якісного засвоєння учнями програм із навчальних дисциплін та вироблення умінь і навичок, передбачених «Державними стандартами базової і повної загальної середньої освіти».

2. Продовжувати впроваджувати   технології  інтерактивного навчання.

3. Впроваджувати комп’ютерні технології на уроках з метою ефективного використання  часу.

4. Проводити позакласну роботу з предметів.

5. Розвивати творчі задатки обдарованих учнів, залучаючи їх до участі в олімпіадах, конкурсах, проєктах.

Методоб'єднання працювало  над розв'язанням цих завдань у світлі проблемної теми школи: «Формування всебічно розвиненої, високоосвіченої, соціально активної особистості, громадянина і патріота України, здатного до самовдосконалення та самореалізації.» З метою посилення практичної спрямованості роботи методоб'єднання на засіданнях відбувався обмін досвідом між учителями. У полі зору методоб'єднання було опрацювання методичних вказівок і рекомендацій МОН України, обговорення новинок наукової і методичної літератури, інформацій про перспективний педагогічний досвід, упровадження нових педагогічних технологій.
 

Впродовж 2019-2020 навчального року мною, як головою методичного об’єднання, було проведено 5 засідань, на яких розглядалися заплановані на початку року питання, два з них проведені дистанційно в програмі Zoom. Щоразу аналізувались навчально-методичні заходи, що проводились вчителями кафедри за звітний період. Під час таких засідань не тільки озвучувались переліки проведених уроків чи позакласних заходів, а й обговорювались пропозиції щодо активізації роботи, покращення результативності праці вчителів-природничників.

Протягом перших двох місяців навчання вчителями нашої кафедри опрацьовано нормативні документи МОН України щодо організації навчально-виховної роботи під час викладання природничих дисциплін, а також впровадження STEM-освіти в загальноосвітніх закладах.

Всі вчителі нашої кафедри прийняли участь у вебінарі «Трансформація конфліктів» в рамках проєкту «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів», який реалізовує Всеукраїнська громадська організація «Поруч»   у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland) та  за фінансової підтримки Інституту міжнародних відносин IFA, що фінансується міністерством закордонних справ Німеччини у рамках програми фінансування ZIVIK. Все, чому навчилися, будемо застосовувати у нашій роботі.

Традиційним для педагогів природничих дисциплін стало підвищення кваліфікації на базі ЛОІППО, яка є необхідною умовою проходження атестації. Майже всі вчителі кафедри пройшли навчання онлайн, взявши участь   в семінарі-практикумі  «Особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу дитини з особливими освітніми потребами в закладах загальної  середньої освіти» за що отримали відповідні сертифікати.

Обломій О.В. прийняла  участь у Сьомій Робочій нараді з питань апробації та впровадження курсу "Культура добросусідства" в Україні (Бояни, Чернівці, 21-23 листопада 2019 р.) та проєкті професійного розвитку «Медіаграмотність учнів молодшого шкільного віку в умовах Нової української школи» при ЛОІППО онлайн.

Дубовик І.Г. та Ошнек О.А. взяли участь у проєкті “Освітній марафон” та Міжнародної зеленої школи.

Також протягом року вчителі підвищують свою кваліфікацію дистанційно, приймаючи участь у вебінарах на платформі «На урок» та «Всеосвіта», Edera.

В 2019-2020 н. р. атестувалась Рудая А.А.,  вчитель хімії – підтвердила свою кваліфікацію.

Впродовж жовтня 2019 року у школі відбувся І (шкільний) етап Всеукраїнських предметних олімпіад.

Учителі МО протягом року плідно працювали зі здібними учнями, як результат роботи з ними є переможці ІІ туру всеукраїнських учнівських предметних олімпіад:

Предмет

Учитель

Учень

Клас

Місце

Трудове навчання

Мироненко В.Б.

Гребенюк А.

8-В

І

Трудове навчання

Мироненко В.Б.

Журихина  К.

10

ІІІ

Трудове навчання

Мироненко В.Б.

Лященко Д.

11-А

ІІІ

Трудове навчання

Мироненко В.Б.

Коган Д.

11-Б

ІІІ

Фізика

Дубовик І.Г.

Смалій М.

9-А

І

Фізика

Дубовик І.Г.

Журихіна К.

10

ІІІ

Географія

Ошнек О.А.

Супенко М.

9-А

І

Біологія

Левандовська О.М.

Лобунець А.

8-А

ІІ

Хімія

Рудая А.

Недозім М.

9-А

ІІІ

Хімія

Рудая А.

Середа С.

8-В

ІІІ

Хімія

Голубенко

Бурлуцька К.

11-Б

ІІ

Математика

Трощій Л.Г.

Смалій М.

9-А

ІІ

Математика

Трощій Л.Г.

Недозім М.

9-А

ІІІ

Математика

Трощій Л.Г.

Самошкін Є.

6-Б

ІІІ

Також учні школи приймали участь в інтелектуальних конкурсах, де показали відмінні й добрі результати, таких як Всеукраїнський конкурс з математики «Кенгуру» для 2-6 класів 35 учасників, з них лише 3 добрих результата; Всеукраїнський конкурс з біології та природознавства «Геліантус» для 1-10 класів 12 учасників,  з них сертифіката 7, 3 диплома ІІІ ступеня, 4 переможця на шкільному рівні, 2 переможця в початковій школі, грамоту отримали   3 учасника;  Міжнародний конкурс з математики «Кенгуру» для 2-10 класів з них відбувся у травні онлайн, результатів ще не маємо. Вчителі інформатики Дубовик І.Г. та Обломій О.В. залучили дітей до Міжнародного освітнього конкурсу "Олімпіс", де діти отримали 1 диплом ІІ ступеня та 11  дипломів ІІІ ступеня. 

Вчителі кафедри створили свої професійні блоги, матеріалами яких  активно користувалися  у роботі під час карантину:

https://dembovski.blogspot.com/- блог вчителя фізичної культури Дембовського Ю.М.

https://sites.google.com/view/infteacher сайт вчителя інформатики Золотопуп Є.О.

https://dm25an22.github.io/index.html  сайт вчителя трудового навчання  Мироненко В.Б.

https://osvitarub.blogspot.com/ блог вчителя математики Обломій О.В.

http://oblomiy.blogspot.com/ блог вчителя інформатики Обломій О.В.

Шкільний сайт https://rubizhne-school2.e-schools.info/ , яким опікується вчитель інформатики  Обломій О.В., має завжди свіжу та актуальну інформацію стосовно навчальної діяльності, інформації для батьків, нормативно правової шкільної документації.

Вчителі кафедри опанували роботу в Skype та Zoom, почали їх використовувати під час дистанційного навчання  з учнями,  впевнено використовували в своїй роботі сервіси Гугл такі як гуглклас, ютуб, карти, гуглдиск, пошту, блогер.

У листопаді 2019 року вийшов науково-методичний посібник Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти "STEM - світ інноваційних можливостей".  У посібнику надрукована методична розробка уроку-вікторини в 7 класі "ГЕОГРАФІЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП", підготовлена вчителем географії Ошнеком О.А.. Розробка схвалена та рекомендована до друку вченою радою ЛОІППО (протокол N 7 від 21.11.2019 р.).

У процесі навчання вчитель фізики та астрономії Дубовик І.Г. постійно узгоджує досвід учня з науковим змістом знань, що набуваються.    Свої уроки будує на експерименті, вирішенні проблемних ситуацій, зв’язку з практикою. Ефективно використовує на уроках елементи STEaM освіти під час викладання фізики, використовує активізуючі методики та інтерактивні техніки у навчанні, застосовує ІТ технологій під час проведення самостійних і контрольних робіт (використання QR-кодів на уроках астрономії, фізики), проєктну діяльність учнів

 Весь час Дубовик І.Г. намагається формувати у учнів  позитивне ставлення до вивчення фізики, а наукові знання викликають зацікавленість, тому уроці створюється ситуація, якою діти захоплюються, і в процесі пізнання учень отримує позитивні емоції. Уроки  фізики інтегруються з екологічними , коли розглядали теми «Озоновий щит. Збереження енергії», «Теплові двигуни. Зміни клімату», «Парниковий ефект», «Розвиток космонавтики та екологічні аспекти».

У  міському етапі Всеукраїнського спортивного заходу для дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя» серед учнів 6-х та 7-х класів, команда нашої школи під керівництвом тренерів Дембовського Ю.М. і Комарчевої Ю.П. вже другий рік поспіль виборола І місце та готувалась відстоювати честь нашого міста в обласному етапі, у  міських етапах Всеукраїнських спортивних заходів «Козацький гарт» та «Старти надій» учні нашої школи зайняли ІІ та ІV місця. Уже шостий рік команда нашої школи є лідером у міському турнірі  з  баскетболу, до традиційного золота хлопців в цьому році додалось срібло дівчат. У цьому році  учні нашої школи також стали  переможцями в міських змаганнях шкіл міста з волейболу «Кубок Єфросиніна М.С.». Приємно здивувала команда хлопців нашої школи, яка здобула ІІ місце в міських змаганнях з футболу на призу кубку «Шкіряний м’яч».

    Команди переможців підготували вчителі фізичної культури Дембовський Юрій  Миколайович та Комарчева Юлія Олексіївна.

     За підсумками  всіх спортивних досягнень 2019 року, наша школа зайняла   І місце серед усіх шкіл міста, за що нагороджена Дипломом виконавчого  комітету  Рубіжанської  міської ради Луганської області.

Вчителем  фізичної культури Дембовським Ю.М. було проведено  тренінг щодо протидії булінгу серед школярів .

Участь в спортивно-масових заходах різного рівня сприяє підвищенню інтересу учнів, і, як наслідок, мотивації до занять фізичною культурою.

Мироненко В.Б. , вчителем трудового навчання та малювання, продовж року були проведені такі заходи:

На День Вчителя привітання учнями 5, 6, 7 класів вчителів Медальками-саморобками та намальованими листівками;  тиждень трудового навчання з 9 грудня по 13 грудня 2019 р., де діти 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 представили на конкурс свої роботи на виставці, прийняли  участь у Новорічній виставці. До Нового року проводився конкурс “Зірочки з паперу”. До свята 8 березня учні сьомих класів привітали жінок витинанками. До свята 75-річчя Перемоги 9 травня на дистанційному навчанні учні 7-А класу намалювали малюнки, які можна переглянути на сайті школи.

Проєктна діяльність учнів під керівництвом  вчителя біології та географії Левандовської  О.М.. широко використовується педагогом під час навчального процесу . Особливо це стало у нагоді під час дистанційного навчання. У рамках роботи над проєктами учнями розробляються реферати, доповіді, комп'ютерні презентації і це дозволяє  реалізувати  багато  завдань  сучасної географічної  освіти. У процесі навчально-дослідницької  діяльності  учні розвивають пізнавальну  активність,  творче  мислення,  залучаються  до вирішення  проблемних питань,  використовуючи різні  джерела,  знаходять зв'язок між минулими і справжніми подіями. Традиційною вже стала робота педагога  зі складання тестів та опорних конспектів учнями за навчальним матеріалом, проведення дискусій, мозкового штурму.

Також  Левандовською О.М. було запропоновано долучитися до Всеукраїнського  уроку доброти “Щаслива лапа”. Вся школа прийняла участь в  цієй акції, де в різних формах роботи показали свою людяність та доброту до братів наших менших.

Левандовська О.М. організувала інформаційно-екологічну акцію "Бережіть первоцвіти!"

Вчителем  географії Паровою Н.М. на уроках використовуються дуже часто такі прийоми «Ази роботи над текстом», «Що, не чекали?». Вчитель зацікавлює учнів  несподіваною інформацією, яка суперечить їхнім очікуваним первинним представленням. Учні з задоволенням виконують завдання   виразити  основну  думку  розділів  тексту  однією фразою. Це і є критичне мислення в дії. З метою популяризації біолого-екологічних знань відбувся екологічний брейн-ринг у п’ятих та шостих  класах, інформаційно-просвітницька година «Заміни лампи - зміни світ!». Проблемне викладання навчального матеріалу, який застосовує Парова Н.М., має тісний зв'язок з життям і практикою, емоційна  яскравість  дозволяють  переконати  дітей  швидше,  ніж  лекційне викладання інформації. Парова Н.М. провела практичне заняття з учнями 4 та 5 класів "Життя в стилі еко: збирай роздільно - живи доцільно".

Вчителями  інформатики Золотопуп Є.О., Дубовик І,Г., Обломій О.В. проведена серія інтегрованих уроків з математики та інформатики на яких під час виконання роботи  створювались математичні моделі  задач, через розв’язання конкретних практичних задач. Для перевірки теоретичних  знань під час уроків учителями використовуються онлайнтести, ресурси leaningapp , для актуалізації та оцінювання знань учнів графічні диктанти, та при дистанційному навчання створені ними  тести на сайті «На урок» та за допомогою гуглформ.

Протягом року вчителі інформатики активно співпрацювали з класними керівниками в виховному напрямку роботи, на уроках знаходили час для створення публікацій, відео  та презентацій за темати місячників та акцій, зробили все можливе для того, щоб учні навчалися  робити обчислення, логічно мислити, співпрацювати, вчились застосовувати здобуті знання на практиці.

На своїх уроках під час рефлексії вчителі вдало застосовують елементи тренінгових вправ, що допомогає учням більше спілкуватися , дізнаватися один про одного, соціалізуватися, стають більш відкритими та готовими співпрацювати.

Обломій О.В. разом з учнями 10 класу дослідили які   сучасні тренди дизайну сайтів, яка ергономіка розміщення відомостей на веб-сторінці. Школярі створили  ресурсами Гугла і розмістили в Інтернеті власний сайт чи блог про свої захоплення  та  заповнили його  відповідним контентом. Блоги вийшли дуже цікавими, інформативними, унікальними і ще раз довели, що в нас навчаються різносторонні  особливі талановиті діти. https://zahoplennyakate.blogspot.com/?m=1 Блог Журіхіної Катерини, https://kravchenkoevaaas.blogspot.com/2020/05/blog-post.html?m=1#more Блог Кравченко Єви, https://laptevasstory.blogspot.com/p/blog-page.html Блог Лаптєвої Тетяни, https://zahoplennyaarinaart.blogspot.com/?m=1 Блог Сичової Орини , та інші.

Вчителі математики Обломій О.В. та Трощій Л.Г. на серії  своїх уроків  реалізовували міні проєкти «Математика в архітектурі», «Математика і мистецтво», «Математика проти шкідливих звичок», «Вектори навколо нас», «Математика навчає економити», «Збережи воду». 

Обломій О.В. з учнями  5 класу та їх батьками  під час карантину створили банк завдань з фінансової грамотності на розрахунки сімейного бюджету, щодо здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо, також учні виконали проєкт "Розв'язування задач на відсотки щодо розрахунку сімейного бюджету".

На завершення навчального року  учні 5 класу виконали проєкт “Як рахували в давнину” та “Числа -велетні”, що на мою думку привернуло увагу дітей до різносторонності  у математиці та збільшило їх зацікавленість предметом.

Багато уваги Обломій О.В. приділяє практичному застосуванню набутих знань: де в своєму житті дитина зустрічається з поняттям кут і для чого їх потрібно вимірювати, питання паралельних та перпендикулярних прямих в житті людини та в природі, "Многокутники в сучасній архітектурі" , "Многокутники в природі", "Вчені, які працювали над темою многокутників", "Орнамент писанок, в яких закладено цілий пласт знаків і символів". 

Вчитель математики Трощій Л.Г.  протягом навчального року багато часу приділяла підготовці учнів до ЗНО та ДПА, на кожному  уроці обов’язково знаходили час на виконання тестових завдань, регулярно проводила консультування учнів з математики після уроків.  Вчитель  весь час застосувала різнорівневі, розвиваючі завдання, що сприяло активізації пізнавальної активності учнів, формуванню критичного мислення. Трощій Л.Г.  вміло заохочувала дітей в їх спробах братися за складні завдання, розвиваючи тим самим їх мотивацію і наполегливість.

«Думати глобально- діяти локально!» . Під таким гаслом  вчителем  біології  Кобліковою Л.М. було проведено ряд заходів озелененню класів та шкільних фойе.   На своїх уроках вчитель привертає увагу на гострі проблеми екології нашого краю та разом з учням розробляють шляхи вирішення цих проблем. Для школярів  під час вивчення біології вже улюбленими  стали  вікторини «Найцікавіше про природу».

Щоб створити ситуацію успіху використовує різноманітні творчі завдання – біологічні задачі, проблемні запитання, складання тестових завдань, проведення уявних експериментів. Для розвитку обдарованих учнів застосовує метод проєктів, веде дослідницьку роботу. В цьому році разом з учнем 9-А  класу Брошко Тимуром виконали дослідницький проєкт на конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз 2020 «Біологічна характеристика і спостереження місцевої водойми Сіверського Донця. Розгляд планктону під мікроскопом»». Прийняли участь у фотоконкурсі  «Водойми Луганщини очима дітей».  Взимку та навесні Кобліковою Л.М. було проведено декілька цікавих захоплюючих екскурсій до Сіверського Дінця  для учнів 6-б класу.

Вчителем хімії та основ здоров’я Рудою А.А. на уроках застосовуються ігрові прийоми: прийом «Ти -  мені, я  - тобі » (робота в парах) використовує під час перевірки знань основних хімічних термінів, знань хімічних процесів; хімічне лото; третій зайвий. Вчителем практикуються виконання з учнями міні - проєктів під час вивчення властивостей кислот, хімічних властивостей речовин. Зацікавили дітей практичні аспекти вивчення хімії, дослідили питання  «Продукти харчування. Харчові добавки. Е - числа». Також учні  Рудої А.А.  виявили бажання взяти участь у домашніх навчальних проєктах з вирощування кристалів цукру та солі та отрималі цікаві екземпляри. 

   

        Вважаю, що робота вчителів кафедри природничо- математичних дисциплін школи впродовж 2019-2020 навчального року була насиченою, плідною, результативною, багатоплановою і внесла свій гідний вклад у навчально-виховний процес нашої школи. План роботи методоб’єднання на поточний навчальний рік в цілому виконаний. Сподіваюся, що наступного року наша кафедра й надалі працюватиме ефективно і творчо.

Керівник кафедри            Олена Обломій

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.