Участь у Освітньому марафоні школи №2
КРОКУЄМО ВПЕРЕД
КРОКУЄМО ВПЕРЕД
2 грудня в Києві стартував перший модуль навчального інтенсиву «Освітній марафон», який реалізується в рамках проекту «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East) Агентства США міжнародного розвитку (USAID).
Організатори заходу – «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» в партнерстві з Міністерством освіти і науки України.
В проєкті взяли участь 180 учителів із 60 шкіл Луганської та Донецької областей.
За результатами конкурсного відбору учасниками першого етапу проекту «Освітній марафон» стала команда педагогів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 у складі директора школи Олександра Ошнека, заступника директора школи з навчально-виховної роботи Елеонори Гончаренко та вчителя фізики Ірини Дубовик.
П’ятиденна програма інтенсиву була надзвичайно цікавою та насиченою: лекції, тренінги, дискусії, зустрічі з освітніми реформаторами, представниками бізнесшколи, профільних громадських організацій та іншими діячами освіти, які навчали педагогів, як підвищити конкурентоздатність свого навчального закладу, мотивацію вчителів до взаємодії з учнями, підсилити партнерство з батьками та громадою, а також сприяли розвитку управлінської компетентності керівників закладів загальної середньої освіти для впровадження «Нової української школи».
Використовуючи найкращі практики вітчизняних та закордонних освітян-реформаторів, команда професіоналів «Освітнього марафону» навчала керівників шкіл та вчителів розробляти стратегію розвитку свого навчального закладу під менторством найкращих експертів.
Перший навчальний етап марафону завершено. Кожна команда-учасниця отримала домашнє завдання. Разом із колективом педагогів, учнями та їх батьками слід розробити концепцію розвитку свого навчального закладу, яка в подальшому буде покладена в основу побудови стратегії розвитку школи.
За підсумками виконання домашніх завдань експертне журі «Освітнього марафону» з 60 шкіл Луганщини та Донеччини відбере лише 40 шкіл для участі в другому етапі марафону.
Отримані під час навчання досвід та знання спонукали наших колег учасників проєкту змінити свої погляди на сучасну школу, надихнули на пошук внутрішніх резервів для розвитку навчального закладу та визначення шляхів для власної самореалізації.
До виконання домашнього завдання було залучено найактивніших членів шкільної спільноти. Проведено brainstorming щодо запиту на зміни в навчальному закладі, ретельний SWOT–аналіз діяльності школи, який дозволив побачити сильні та слабкі сторони закладу, виявити його потенційні можливості та визначити загрози. Анкетуванням учителів, батьків та учнів визначено бачення шкільної спільноти відносно подальшого розвитку школи та її майбутнього в найближчій перспективі.
Отримана інформація узагальнена та ретельно проаналізована. На її підставі визначені та сформульовані філософські засади розвитку школи: місія, візія, цінності, а також мета та завдання навчального закладу, пріоритетні напрямки роботи та очікувані результати.
Підсумком спільної творчої роботи шкільної громади стало народження Концепції розвитку школи, яка об’єднала в єдину шкільну родину всіх, хто долучився до її побудови.
Як результат, експертне журі проєкту «Освітній марафон» оцінило продуктивну роботу колективу Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 зі створення дорожньої карти свого розвитку та відібрало для подальшої участі в проєкті.