Тематична педрада-тренінг
Освіта в Україні рухається вже запланованою траєкторією під назвою «Нова українська школа», ця подорож у наступному році дійде до базової школи. Перед нашими педагогами стоїть завдання не тільки прокласти маршрут далі від початкової школи до базової, а й вибудувати цілісну освітню подорож дитини в Новій українській школі. На допомогу прийде діяльнісний підхід, який є способом реалізації ідей та змісту НУШ, а також відповіддю на питання: «ЯК навчати дітей сьогодні?».
Вся робота була побудована у вигляді структури уроку. Вчителі визначили цілі та завдання педради, використавши онлайн-застосунок «Мentimeter» та попрацювавши з QR-кодами. Далі педагогічні працівники познайомилися з етапами ранкової зустрічі, обговорили питання: «Чи варто продовжувати цю традицію в базовій школі?», «Хто буде проводити ранкові зустрічі?», «Скільки часу потрібно?» та ін.
В ході педагогічної ради вчителі мали можливість розглянути перелік компетентностей та наскрізних вмінь, визначених в Держстандартах початкової та базової освіти, а також познайомитися з дев’ятьма освітніми галузями.
Те, що кооперативне навчання може здійснюватися не тільки в групах, але й в парах, показала Валентина Чередниченко, запропонувавши відпрацювати навчальні одиниці за допомогою інструменту «Броунівський рух». В особливості групової роботи та інтеграції освітніх галузей занурилася разом із вчителями Ірина Олефіренко, показавши на прикладі фрагменту уроку в 3-му класі за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України», як можна урізноманітнити види діяльності під час одного уроку.
Вправа «Карусель», яку запропонувала Катерина Попова, стала ще одним ефективним варіантом кооперативного навчання для одночасного включення всіх учнів класу в активну роботу.
Зі стратегіями розвитку критичного мислення «Входження в картину» та «РАФТ» познайомила вчителів Людмила Максютенко. Педагоги проявили свою креативність під час презентації своїх робіт. Але на цьому педрада не завершилася, Юлія Моісєєва запропонувала учасникам педради створити свій власний медіапродукт, таким чином розглянути ще одну технологію кооперативного навчання «метод проєктів». І на останок Маргарита Шаблієнко запропонувала розглянути принципи формувального оцінювання та рефлексії. Учасники оцінили свою роботу на «Сходинках успіху», прикріпивши умовного себе на відповідну сходинку, та залишили свої побажання на святковій ялинці.
Всі неймовірно стомилися, але знаємо точно, що п’ять годин плідної роботи не пройдуть даремно. Ми прагнемо до того, щоб наша школа діяла як команда у впровадженні реформи НУШ, а всі вчителі, незалежно, який предмет вони викладають, бачили спільні цілі в навчанні учнів і так само спільно працювали для їх досягнення. Педрада-тренінг – це лише один із компонентів плану дій з реалізації перехідного періоду, тому на нас ще чекає багато спільної, але цікавої роботи. Далі буде…