Звіт директора про роботу школи за 2020-2021 н.р.
Звіт
директора РУБІЖАНСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 РУБІЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Ошнека Олександра Анатолійовича
про роботу школи
в 2020-2021 навчальному році
Шановні батьки, колеги та гості сайту нашої школи.
Закінчився 2020-2021 навчальний рік і, відповідно до Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом МОН від 23.03.2005 № 178, я звітую перед вами про роботу нашого закладу освіти в цьому навчальному році.
У своєму звіті я надам вам інформацію про нашу школу, чим вона жила, як працювала, які у неї проблеми та потреби і чого нам удалося досягти в цьому навчальному році.
Як директор школи, у своїй діяльності я керувався посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та іншими чинними нормативно-правовими документами у галузі загальної середньої освіти.
Головною метою діяльності школи є забезпечення реалізації права громадян на здобуття освіти, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку, а також створення найкращих умов для всебічного самовияву і розвитку здібностей дітей, утвердження особистості в різних видах діяльності.
До керівного складу нашого закладу освіти, крім мене, входять: Гончаренко Елеонора Юріївна – заступник директора школи з навчально-виховної роботи, Максютенко Людмила Миколаївна – заступник директора школи з навчально-виховної роботи, Левандовська Ольга Михайлівна – заступник директора школи з виховної роботи. Заступники директора виконували свою роботу відповідно до посадових обов’язків, затверджених директором школи, якими регулювалася їх управлінська діяльність.
Загальна інформація про школу
Рубіжанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 знаходиться в комунальній власності Рубіжанської міської ради Луганської області.
У цій будівлі школа працює з 1978 року. На час відкриття школи проєктна потужність її будівлі була розрахована на 1648 учнів.
Проте з того часу норми наповнюваності класів учнями суттєво змінилися, крім того, з 2005 року два поверхи одного крила будівлі нашої школи займає управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області, унаслідок чого будівля школи має повне завантаження.
На сьогоднішній день наша школа є третьою за чисельністю учнів у місті Рубіжному.
Останні 7 років кількість учнів школи майже не змінюється.
У цьому навчальному році в школі навчався 21 клас, у яких на початок року налічувалося 555 учнів. На кінець навчального року кількість учнів школи становить 555 учнів, серед яких:
231 учень 1 – 4 класів (разом 8 класів);
273 учні 5 – 9 класів (разом 11 класів);
51 учень 10 – 11 класів (разом 2 класи).
Середня наповнюваність класів по школі становила 26,4 учні.
Упродовж навчального року працювало 2 групи продовженого дня.
У цьому навчальному році, на відміну від минулих років, у зв’язку з карантинними обмеженнями нам не вдалося організувати роботу «Школи майбутнього першокласника». Проте з метою дотримання наступності впродовж навчального року школа підтримувала тісний зв’язок з КДНЗ «Русалонька». Завдяки цій роботі на сьогоднішній день в перші класи наступного навчального року вже подано 67 заяв батьків майбутніх першокласників 2015 року народження, на підставі яких у вересні 2021 року в школі заплановано відкриття трьох перших класів, один з яких буде навчатися за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України».
Школа працювала за п'ятиденним режимом, в одну зміну, за семестровою системою. Вихідними днями були субота, неділя та святкові дні.
Освітній процес у школі проводився в груповій формі. Для 4-х учнів з особливими потребами, за станом здоров'я, відповідно до висновків ЛКК, була організована індивідуальна форма навчання. Крім того, два учні початкових класів навчалися за сімейною (домашньою) формою здобуття освіти.
Перевагою нашої школи є її розташування в густонаселеному районі міста в безпосередній близькості до міського Палацу культури, Дитячої школи мистецтв, Комплексу позашкільної роботи та міської станції туристів. З усіма цими установами протягом року ми підтримували тісні зв'язки. Наші учні відвідували їх гуртки та секції, брали участь у спільних з ними проєктах і заходах.
Земельна ділянка, на якій розташована наша школа, займає площу 2,8 га. На цій території знаходяться будівля школи, тир з підсобними приміщеннями та спортивні споруди, це:
- 2 волейбольні та 3 баскетбольні майданчики;
- мале та велике футбольні поля;
- містечко для занять легкою атлетикою з гімнастичними снарядами;
- бігова доріжка.
Територія школи по периметру огороджена парканом, частина якого була пошкоджена під час урагану влітку 2018 року й частково відновлена силами технічного персоналу нашої школи.
Відповідно до пункту 2 статті 32 Закону України від 16 січня 2020 року № 463-ІХ «Про повну загальну середню освіту» мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації та інших потреб територіальної громади. Згідно з цим Законом здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні тепер забезпечуватимуть такі заклади:
- початкові школи (забезпечуватимуть здобуття початкової освіти);
- гімназії (забезпечуватимуть здобуття базової середньої освіти);
- ліцеї (забезпечуватимуть здобуття профільної середньої освіти).
Відповідно з наказом управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області від 26 травня 2020 року № 121 «Про приведення у відповідність до чинного законодавства мережі закладів дошкільної та загальної середньої освіти міста Рубіжного на період 2020-2022 роки» та перспективного плану розвитку мережі закладів загальної середньої освіти міста Рубіжного на період 2020-2022 роки з 2021-2022 навчального року Рубіжанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 припиняє набір учнів до 10-х класів, а з 01 вересня 2022 року змінить свій тип закладу, перетворившись зі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів на гімназію (зі структурним підрозділом початкова школа), й буде проваджувати освітню діяльність на таких ступенях:
І ступінь – здобуття початкової освіти (1–4 класи);
ІІ ступінь – здобуття базової середньої освіти (5–9 класи).
Також у ході реорганізації двох закладів загальної середньої освіти нашого міста, шляхом злиття КНВК «Рубіжанський ліцей» та Рубіжанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8, з 30 червня 2021 року ЗОШ №8 припиняє своє існування та на її базі буде створено профільний ліцей (зі структурним підрозділом гімназія). Внаслідок цих змін шість початкових класів реорганізованої ЗОШ №8 з 01 липня 2021 року переходять разом зі своїми класними керівниками на подальше навчання до нашої школи.
Кадрове забезпечення
Колектив школи складається з 40 педагогічних працівників та 26 працівників обслуговуючого персоналу. Також у штаті школи працюють 4 працівники шкільної їдальні: два кухарі, підсобний робітник та комірник.
Усі вчителі мають повну вищу педагогічну освіту.
35 вчителів – жінки та 5 педагогів – чоловіки.
Крім того, в школі працювало 7 учителів-сумісників, 5 з яких є працівниками управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області.
Через перебування у відпустці по догляду за дитиною практичним психологом нашої школи, незважаючи на всі намагання адміністрації знайти спеціаліста відповідного фаху, ця посада протягом навчального року залишалася вакантною.
Показник співвідношення вчитель / учень по школі свідчить про те, що на одного педагога припадає 14 учнів.
Школа має такий якісний склад педагогів:
- 21 спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії (що становить 42,5 % від загальної чисельності педагогічного складу);
- 8 фахівців І кваліфікаційної категорії (це 20 % вчителів);
- 6 фахівців ІІ кваліфікаційної категорії (15 % вчителів);
- 9 фахівців (22,5 %).
У школі працює 4 педагоги, що мають звання «Методист» і 15 учителів, які мають звання «Старший учитель»;
- 1 досвідчений педагог нагороджений значком «Відмінник освіти України».
Такий якісний склад учителів свідчить про те, що рівень кваліфікації, досвіду та працездатності педагогічного колективу відповідає сучасним вимогам.
При розстановці кадрів і розподілі педагогічного навантаження адміністрація школи враховує кваліфікацію вчителя, результативність його роботи в попередні роки, вік, досвід і суспільну активність.
Методична робота
Методична робота в школі здійснювалася відповідно до річного плану роботи школи, Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інструктивно-методичних матеріалів та нормативних документів Міністерства освіти і науки України, також відповідно до завдань, визначених у наказі по школі від 09.06.2020 № 79 «Про підсумки методичної роботи у 2019-2020 н.р.».
У цьому навчальному році педагогічний колектив школи продовжив роботу над реалізацією науково-методичної проблеми: «Підвищення результативності та якості освітнього процесу шляхом реалізації творчого потенціалу вчителя в умовах пріоритету розвитку особистості учня. Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентністного підходу та принципу дитиноцентризму».
Методична робота педагогічного колективу була спрямована на створення оптимальних умов для підвищення професійної кваліфікації вчителів, передбачала колективну, групову та індивідуальну діяльність, яка сприяла підвищенню рівня науково-методичної та фахової компетентності педагогічних працівників школи, упровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних освітніх технологій, передового досвіду, а саме:
- створення умов для впровадження в практику нових освітніх технологій та методик, педагогічної ініціативи вчителів для забезпечення рівного доступу кожної дитини до якісної освіти та отримання повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів;
- оновлення освітнього процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-теоретичної роботи;
- підвищення професійної компетентності вчителів;
- інформаційне забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін, оволодіння технологіями пошуку та опрацювання необхідної інформації в Інтернеті та залучення вчителів до використання інформаційних ресурсів, технологій дистанційного навчання;
- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної методичної роботи з метою безперервного підвищення кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності.
Для цього в школі активно функціонували такі методичні структури, як педагогічна рада, 5 методичних об’єднань (з яких 4 - вчителів-предметників і одне - класних керівників), науково-методична рада, школа молодого вчителя та творчі групи.
Роботу шкільних МО було організовано з періодом засідання 4 рази на рік:
1. Методичне об’єднання вчителів природничо-математичних дисциплін (Керівник О.Обломій). Проблема МО: «Використання інноваційних методів роботи на уроках з метою розвитку творчого потенціалу учнів».
2. Методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін (Керівник В. Єфімцев). Проблема МО: «Розвиток ініціативи і творчості кожного вчителя та впровадження інноваційних технологій на уроках для формування конкурентоспроможної особистості».
3. Методичне об’єднання вчителів початкових класів (Керівник В.Чередниченко). Проблема МО: «Впровадження інформаційно-комунікативних технологій в освітній процес, як ефективний засіб формування ключових компетентностей учнів».
4. Методичне об’єднання вчителів іноземних мов (Керівник Ю. Тюніна). Проблема МО: «Реформування мовної освіти у відповідності до європейських стандартів через вивчення іноземних мов з використання особистісно-зорієнтованого підходу у навчанні».
5. Методичне об’єднання класних керівників 1-11 класів (Керівник О.Середа). Проблема: «Формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої творчої особистості на основі формування в неї внутрішньої мотивації до опанування загальнолюдських цінностей, розвитку, вдосконалення комунікативних навичок».
Цінним у роботі методичних об’єднань є орієнтація педагогів на творчість, на організацію науково-пошукової, дослідницької роботи, на пошук нових, більш досконалих педагогічних технологій.
Упродовж року в школі працювали методичні майстерні, проводилися предметні тижні, майстер-класи, творчі звіти, де наші педагоги представляли власні методичні напрацювання, ділилися досвідом роботи з колегами.
Багато педагогів нашої школи пройшли дистанційні тренінги та вебінари, отримавши сертифікати з різних напрямків навчання та виховання дітей.
Досвід управлінської роботи адміністрації закладу освіти був представлений директором школи Олександром Ошнеком 12 жовтня 2020 року на засіданні круглого столу «Проєктний менеджмент – складник управлінської компетентності сучасного керівника закладу освіти» на ХІІ Міжнародній виставці Інноватика в сучасній освіті.
У 2020–2021 навчальному році вчителі початкових класів продовжували впроваджувати Концепцію Нової української школи в умовах реформування освіти. Один з перших класів навчався за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України».
У школі відпрацьована система консультування батьків, здійснюється взаємодія педагогів та батьків, надається комплексна допомога учням.
Важливе значення для професійного розвитку вчителя має атестація педагогічних кадрів, метою якої є стимулювання творчого зростання вчителів, підвищення їх педагогічної майстерності та поширення власного педагогічного досвіду серед освітянської спільноти міста.
Атестація педагогічних працівників школи у 2020-2021 навчальному році проводилась згідно «Типового положення про атестацію педагогічних працівників». Адміністрацією школи та атестаційною комісією своєчасно було складено план атестації на навчальний рік, створено атестаційну комісію, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, що атестуються. Методичні матеріали вчителів, які атестуються, було розглянуто та узагальнено на засіданні атестаційної комісії.
У цьому навчальному році чергову атестацію пройшли 12 педагогів нашої школи, якій передували курси підвищення кваліфікації. Протягом періоду атестації практикувалося відвідування уроків та виховних заходів учителів, що атестуються, проведення ними звітів з поширення власного досвіду на засіданнях методичних об’єднань та педагогічних рад.
За результатами атестації підвищили свої кваліфікаційні категорії на другу вчителі О.Соломенний та С.Невечеря, на першу – вчитель Д.Ємчук, на вищу – вчитель Ю.Тюніна; вчителі Г.Подзігун та В.Мироненко підтвердили кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»; учителі О.Бутенко, О.Обаполенко, О.Масленнікова та В.Харченко підтвердили кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель»; заступники директора школи Л.Максютенко та О.Левандовська підтвердили відповідність займаним посадам.
Упродовж 2020-2021 навчального року курсову перепідготовку пройшли 32 вчителя нашої школи.
З метою розвитку культурних компетенцій учнів і набуття досвіду педагогів з мирного вирішення конфліктів у підлітковому середовищі наша школа взяла участь в проєкті «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді умінь, навичок та здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів». Проєкт реалізувався Всеукраїнською громадською організацією «Поруч» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland) та за фінансової підтримки Інституту міжнародних відносин IFA, що фінансувався міністерством закордонних справ Німеччини у рамках програми фінансування ZIVIK.
Цільовою аудиторією цього проєкту були адміністрація та педагоги школи, учні 8 – 11 класів та їх батьки.
У рамках проєкту було успішно втілено такі напрями співпраці:
- проводилися заходи з соціального згуртування учнів і вчителів, медіації, ведення діалогу та методів комунікації;
- у школі було створено та обладнано Клас миру;
- учні школи здійснили незабутні обмінні візити до Карпат та Святогірська;
- проведено фінальний діалогічний форум «Медіація для школярів: від конфлікту до порозуміння».
Створення Класу миру в нашому закладі освіти надала можливість усім учасникам освітнього процесу в зручних і комфортних умовах втілювати в життя отримані під час проєкту досвід і знання з мирного вирішення конфліктів і непорозумінь, примирення та знаходження конструктивних шляхів взаємодії, розвитку миробудування у школі.
Навчальна діяльність
Основним показником роботи школи завжди була та залишається якість знань учнів. Тому основна діяльність педагогічного колективу була націлена на розкриття інтелектуального потенціалу наших дітей.
Орієнтуючись на сучасний ринок праці, наш навчальний заклад відносить до своїх пріоритетів уміння оперувати такими технологіями та знаннями, що задовольняють потреби інформаційного суспільства, готують учнів до нових ролей у цьому просторі. Саме тому важливим нині є не тільки вміння оперувати власними знаннями, а й бути готовим змінюватись та пристосовуватися до нових потреб ринку праці, оперувати й управляти інформацією, активно діяти, швидко приймати рішення, критично мислити, уміти використовувати набуті знання.
Педагогічний колектив завжди дотримується вимог сьогодення та ставить перед собою завдання сформувати в учня та педагога вміння вчитись упродовж усього життя.
У школі створені відповідні умови для розвитку творчої обдарованості учнів,
виховання й самовдосконалення обдарованих і талановитих учнів школи, створення сприятливих умов для їхнього гармонійного розвитку, набуття навичок і знань, у яких найбільше виявляються природні здібності в певних галузях діяльності. Учителі впродовж навчального року здійснювали належну роботу для забезпечення результативності освітнього процесу, оволодіння учнями базовими навчальними вміннями і навичками, які були спрямовані на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини та створення умов для самореалізації школярів.
Прагнення до найкращих результатів дозволяє навчати та виховувати обдаровану учнівську молодь, яка бере активну участь в олімпіадах, конкурсах, турнірах, змаганнях. Головною метою роботи з обдарованими дітьми є створення умов для перетворення обдарованої дитини в обдарованого дорослого. Важливий аспект роботи з обдарованою молоддю – це підготовка учнів до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін. Цього року здобувачі освіти мали можливість взяти участь у 9 олімпіадах з базових дисциплін у ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіадах.
Згідно з Наказом управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області від 12.01.2021 року № 9 «Про підсумки І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році» наша школа посіла 23 призових міста.
Результати ІІ (міського) етапу Всеукраїнських олімпіад:
Українська мова і література:
І місце – Бєлякова Аліна (10 клас), учитель Овчаренко В.І.;
ІІ місце – Сівер Дар’я (8-Б клас), учитель Єфімцев В.М.;
ІІІ місце – Длінна Віолета (9-В клас), учитель Єфімцев В.М..
Англійська мова:
І місце – Мусаєв-Задорожній Давид (10 клас), учитель Тюніна Ю.;
ІІІ місце – Проскуріна Софія (8-А клас), учитель Невечеря С.О..
Історія:
І місце – Несмєянов Данило (8-А клас), учитель Ємчук Д.В.;
І місце – Середа Семен (9-В клас), учитель Замора Л.М.;
І місце – Супенко Михайло (10 клас), учитель Ємчук Д.В.;
ІІ місце – Ортинська Ольга (9-Б клас), учитель Ємчук Д.В. ;
ІІ місце – Брошко Тимур (10 клас), учитель Ємчук Д.В. ;
ІІ місце – Оридорога Данило (11 клас), учитель Ємчук Д.В..
Математика:
ІІ місце – Ляпко Кирило Сергійович (10 клас), учитель Трощій Л.Г..
Фізика:
І місце – Толмачова Дар’я (7-А клас), учитель Дубовик І.Г.;
ІІІ місце – Смалій Максим (10 клас), учитель Дубовик І.Г.;
ІІІ місце – Журіхіна Катерина (11 клас), учитель Дубовик І.Г.;
Хімія:
ІІІ місце – Старікова Мілєна (8-А клас), учитель Рудая А.А.;
ІІІ місце – Оридорога Данило (11 клас), учитель Голубенко І.В..
Географія:
ІІ місце – Супенко Михайло (10 клас), учитель Парова Н.М.;
ІІІ місце – Брошко Тимур (10 клас), учитель Парова Н.М..
Обслуговуючи види праці:
ІІ місце – Воронцова Олександра (9-Б клас), учитель Мироненко В.Б.;
ІІ місце – Сімак Єлизавета (10 клас), учитель Мироненко В.Б.;
ІІ місце - Могильна Анастасія (11 клас), учитель Мироненко В.Б..
Технічні види праці:
- Лазарєв Денис – (8-А клас), учитель Мироненко В.Б..
Традиційно учні нашої школи беруть участь у Міжнародних конкурсах з української мови та літератури, у яких також досягають високих результатів.
У Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка призерами та переможцями міського етапу стали:
- Толмачова Дар’я (7-А клас) – І місце, учитель Овчаренко В.І.;
- Середа Семен (9-В клас) – І місце, учитель Овчаренко В.І.;
- Недозім Марина (10 клас) – І місце, учитель Овчаренко В.І.;
- Сівер Дар’я (8-Б клас) – ІІ місце, учитель Єфімцев В.М.;
- Кравченко Єва (11 клас) – ІІ місце, учитель Єфімцев В.М..
У Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика учні нашої школи посіли 3 призових міста, а саме:
І місце – Бєлякова Аліна (10 клас) , учитель Овчаренко В.І.;
ІІІ місце – Вєтрова Дар’я (7-А клас), учитель Овчаренко В.І.;
ІІІ місце – Курило Ангеліна (6-Б клас), учитель Дем’яненко Ю.П..
Кожен рік значна кількість учнів нашої школи бере активну участь у Всеукраїнській українознавчий грі «Соняшник», метою якої є формування в учнів зацікавленості українською мовою, літературою та українознавством. Цей рік не став винятком і багато вихованців нашої школи отримали Сертифікати, Дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів регіонального рівня та Дипломи ІІ, ІІІ ступенів Всеукраїнського рівня.
Дипломи І ступеня регіонального рівня отримали:
- Шевченко Єгор (9-А клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Гребенюк Анна (9-В клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Боровська Софія (6-Б клас), учитель Дем‘яненко Ю.П.;
- Щокіна Катерина (6-А клас), учитель Криштопа О.І.;
Дипломи ІІ ступеня регіонального рівня отримали:
- Болотіна Олеся (9-Б клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Ніхті Анастасія (9-Б клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Конченко Наталія (9-Б клас), учитель Єфімцев В.М..
Дипломи ІІІ ступеня регіонального рівня отримали:
- Воронцова Олександра (9-Б клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Пономаренко Мілана (9-Б клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Малишев Данило (9-Б клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Горбатенко Анастасія (9-Б клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Рябченко Дмитро (9-А клас), учитель Єфімцев В.М.;
- Лозяк Микола (6-Б клас), учитель Дем‘яненко Ю.П.;
- Щербак Дарина (6-Б клас), учитель Дем‘яненко Ю.П.;
- Скульбіда Єва (6-А клас), учитель Криштопа О.І.;
- Супенко Михайло (10 клас), учитель Овчаренко В.І.;
- Бєлякова Аліна (10 клас), учитель Овчаренко В.І.;
- Шастова Єлизавета (10 клас), учитель Овчаренко В.І..
Щорічно на батьківщині «українського солов'я» В.Сосюри в м. Лисичанську з метою вшанування пам'яті поета проводиться Регіональний творчий інтернет-конкурс «Солов’їні далі». Конкурс має за мету спонукати до літературної творчості молоде покоління учнівської та студентської молоді, надати можливість обдарованій молоді Луганщини представити себе в інформаційно-культурному просторі, виховувати любов до творчої спадщини В.Сосюри. Кожен рік учні нашої школи беруть участь в цьому конкурсі та отримують призові місця.
У номінації «На мене зорять знов улюблені рядки» (поетичний переклад творів В.Сосюри різними мовами) І місце посів учень 8-А класу Несмєянов Данило, ІІ місце-учениця 8-А класу Ткачова Софія, учитель Дем’яненко Ю.П.
Зацікавленість учнями англійською мовою в нашій школі завжди підтверджується участю у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови
«Гринвіч». Призові місця посіли наступні діти:
5 клас:
ІІ місце Бербенко Ніка, учитель Тюнина Ю.М.;
ІІ місце Галицька Анна, учитель Тюнина Ю.М..
6 клас:
ІІ місце Сухаревський Кирило, учитель Вінюкова О.В..
7 клас:
ІІ місце Андрюшин Сергій, учитель Вінюкова О.В.;
ІІ місце Анічкин Арсеній, учитель Вінюкова О.В..
10 клас:
ІІІ місце Осіпов Сергій, учитель Тюнина Ю.М..
Не залишилися осторонь від наших досягнень й учні початкових класів.
3 клас:
І місце Кравченко Марія, учитель Сердюкова І.С..
4 клас:
І місце Максименко Мірра. учитель Сердюкова І.С.;
І місце Рудь Тимур, учитель Сердюкова І.С.;
ІІ місце Галенко Єлизавета, учитель Сердюкова І.С.;
ІІ місце Оридорога Дарина, учитель Сердюкова І.С.;
ІІ місце Садова Анна, учитель Сердюкова І.С.;
ІІ місце Тюнін Денис, учитель Сердюкова І.С.;
ІІІ місце Корзинка Ясмін, учитель Вінюкова О.В.;
ІІІ місце Лавренко Максим, учитель Вінюкова О.В.;
ІІІ місце Подоляка Дар'я, учитель Сердюкова І.С.;
ІІІ місце Тукшинкіна Ксенія, учитель Вінюкова О.В.;
ІІІ місце Штангеєв Кирило, учитель Вінюкова О.В..
13 учнів початкової школи закінчили 2020-2021 навчальний рік з високим рівнем навчальних досягнень та нагороджені Похвальними листами. Це учні 4-А класу: Садова Анна, Подоляка Дар’я, Гайдук Евеліна, Оридорога Дарина, Тукшинкіна Ксенія, Чередниченко Мар’я, Фень Мілана; 4-Б класу: Єленський Євген, Борисенко Марк, Максименко Мірра, Остапець Єлизавета, Чудаков Михайло та Федоров Давид.
У Всеукраїнському математичному конкурсі «Кенгуру» високі результати показали учні 2-А класу: Федорова Еліна, Куліш Ніка, Богутенко Микита, Богачов Макар; учні 3-Б класу: Аюпова Надія, Ревенко Мілєна; учні 4-А класу: Чередниченко Мар’я, Тукшинкіна Ксенія; учні 4-Б класу Максименко Мірра, Федоров Давид.
Переможцями Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник» стали учні 1-А класу: Либа Ярослава, Попова Аліса, Семенов Ілля, Гребенюк Павло; учні 1-Б класу: Прокопенко Максим, Серопян Ізабелла, Фень Аліна; учні 2-А класу: Дроганюк Поліна, Куліш Ніка, Нілова Софія, Толмачов Володимир, Юзюк Іван; учні 3-Б класу: Остронок Дар’я, Левченко Анна, Тарасенко Єлизавета; учні 4-А класу: Подоляка Дар’я, Гайдук Евеліна, учні 4-Б класу: Борисенко Марк, Єленський Євген, Максименко Мірра, Шадріна Софія.
Інтернет-олімпіади – цікавий інтерактив для учнів та зручний інструмент контролю знань. Учні, перебуваючи в рівних умовах, продемонстрували реальний рівень знань. В інтернет-олімпіадах «На урок», «Всеосвіта» учні школи спробували свої сили та були нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів. Переможцями ІХ Всеукраїнської інтернет-олімпіади з предметів початкової школи стали учні 3-А класу: Аль-Марафі Раян, Бєлякова Поліна, Гамар Мирослава, Куріліна Ірина, Кравченко Марія, Максименко Ілля, Стороженко Поліна, Лозова Поліна, Журавель Дарина, Кущ Поліна, Парасюк Даріна, Аббасов Еміль, Ткаченко Дар'я; учні 4-Б класу: Максименко Мірра, Борисенко Марк, Толмачова Катерина, Шадріна Софія, Єленський Євген, Галенко Єлизавета, Запольський Артем, Романенко Вероніка, Семиряжко Арсен, Остапець Єлизавета, Чудаков Михайло, Федоров Давид, Востріков Степан.
В інтернет-конкурсі до Дня української писемності та мови «Слово до слова» дипломи I ступеня отримали учні 3-А класу: Журавель Дарина, Максименко Ілля та учні 4-Бкласу: Галенко Єлизавета, Максименко Мірра, Остапець Єлизавета, Толмачова Катерина, Романенко Вероніка; у Всеукраїнському конкурсі «Безпечний Інтернет» високий рівень знань показали учні 3-А класу: Журавель Дарина, Маслєннікова Анна, Лазуренко Дар’я, Максименко Ілля; у Всеукраїнському конкурсі до Дня Гідності та Свободи взяли участь і були нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів учні 4-Б класу: Максименко Мірра, Борисенко Марк, Толмачова Катерина, Шадріна Софія, Єленський Євген, Галенко Єлизавета, Запольський Артем, Романенко Вероніка, Семиряжко Арсен, Остапець Єлизавета та Федоров Давид.
Усі досягнення наших учнів є гордістю школи. Такі успіхи говорять про значний інтелектуальний потенціал наших учнів і педагогів.
Вітаємо переможців та призерів, які гідно представили нашу школу на міських, обласних олімпіадах та конкурсах!
Для всебічного розвитку наших дітей у школі є бібліотека, працюють два комп’ютерних класи, чотири мультимедійних проєктори, інтерактивна дошка, школа підключена до мережі Internet, є безкоштовний Wi Fi.
Виховна робота
У 2020-2021 навчальному році виховна діяльність у школі була спрямована на реалізацію Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Національну доктрину розвитку освіти», «Концепцію національно-патріотичного виховання», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини», Сімейного Кодексу України і виховної проблеми школи: формування і розвиток високоінтелектуальної свідомої творчої особистості на основі формування в неї внутрішньої мотивації до опанування загальнолюдських цінностей, розвитку і вдосконалення комунікативних навичок. Для реалізації виховної проблеми проводились заходи за всіма напрямками виховання: превентивне, національно-патріотичне, правове, родинне, художньо-естетичне, екологічне.
У 2020-2021 н. р. виховний процес був спрямований на виконання таких завдань:
- формування всебічно розвиненої, високоосвіченої, соціально активної особистості;
- формування в учнів національної свідомості та правової культури, поваги до прав і свобод людини і громадянина;
- створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків як необхідної умови запобігання правопорушенням та проявом жорстокості та насильства в сім’ї, учнівському середовищі;
- створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня;
- формування загальнолюдських цінностей.
Для реалізації цих завдань розроблені план виховної роботи школи, плани-сітки виховних заходів класів, які охоплюють всі напрями виховного процесу.
На початку навчального року класними керівниками 1-11 класів було створено банк даних дітей, які потребують соціального захисту, складено соціальні паспорти школи, класів, вивчався стан охоплення учнів зайнятістю в гуртках та секціях м. Рубіжного в позаурочний час.
Одним із основних напрямків виховного процесу є участь учнів школи у різноманітних шкільних, міських, обласних та Всеукраїнських конкурсах, акціях, а саме:
- Всеукраїнський конкурс-акція «Увага! Діти на дорозі»;
- Всеукраїнські акції «16 днів проти насильства», «Замість ялинки- святковий букет»;
- Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Пожежі краще запобігти»
(конкурс малюнків початкової школи);
- обласний конкурс науково-дослідницьких робіт «Героїв пам’ятаємо імена» ( Бережна С., Васюра В., Лаптєва Т., Кузнєцова Д., Тарасова В., Завгородня І.);
- міська інтелектуально-пізнавальна гра «Люби і знай свій край» (в режимі онлайн) в рамках воєнно-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»);
- обласний турнір юних правознавців (Швєдова К.);
- Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»;
- міський конкурс вертепів та Різдвяних шопок» (Середа С., Панькова Ю., Гребенюк А., Демченко І.);
- обласний конкурс телевізійних програм та фільмів «Рух уперед» (Чередниченко Д. і Коломійцева К. – ІІ місце);
- обласний інтелектуально-розважальний конкурс «Екологічний марафон 2021», присвячений Всесвітньому Дню Землі (Ткаченко Я., Шевченко Е. – ІІ місце);
- Всеукраїнський конкурс дитячого плаката «Я–Україна!» (Сівер Д., Воронцова М., Воронцова О., Курило А.);
- обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна гелерея» (Толмачова Д . – (І місце), Сидорчук І., Максімчук А., Новіков І. – (ІІ місце).
У вересні в школі проводиться конкурс-виставка дитячих поробок з фруктів та овочів «Дари осені», присвячений Дню сім'ї. Учні молодших класів за допомогою батьків мали змогу продемонструвати свою фантазію та майстерність по створенню композицій.
Також, у рамках Тижня сім’ї «Родинні джерела духовності» в 5-11 класах проводились єдині виховні години «З родини йде життя людини», «Це моя земля, це моя Україна» (5-11 класи), спортивні розваги «Наші малята – здорові та сильні козачата» (1-4 класи).
Напередодні новорічних свят учителі початкової школи провели з молодшими школярами нестандартні виховні години: музичні майстерні «Зимові візерунки», КВК «У подорож за казкою», уроки-свята, уроки-мрії.
Яскраво та креативно пройшли виховні заходи Тижня музичного мистецтва. Кожен день тижня був тематичним:
- «День класичної музики»;
- «Веселі перерви: композитори дітям»;
- інформаційний вісник «Цитати видатних людей про музику»;
- музична вітальня «Музична мова: свінг, блюз…»;
- створення музичного фільму «Музика в нашій школі».
Але головним дійством цього тижня став турнір «Дивовижний світ музичного мистецтва» (5-А та 6-Б класи). Конкурсні завдання: презентації команд, розминка, конкурс капітанів та інші діти виконували з завзяттям.
Приємним подарунком до 8 Березня для вчителів став святковий онлайн-концерт «Клуб Справжніх Джентльменів» (ведучі: учні 6-А,6-Б класів), у якому взяли активну участь учні 3-Б класу та 5-11 класів.
У березні 2021 для учнів 1-10 класів представниками Норвезької Ради у справах біженців (керівник: Марина Осиченко) були проведені онлайн-сесії за темою «Стримаємо розповсюдження коронавірусу разом». Уся інформація була складена згідно ресурсів Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України.
З метою забезпечення прав, свобод та інтересів дітей, формування у них здатності протистояти булінгу з 15 по 19 березня 2021 року в школі було проведено ряд профілактичних заходів у рамках Тижня протидії булінгу. Педагог-організатор презентувала учням початкової школи відеороліки на тему: «Знай свої права», «Викресли булінг з життя». Школярі 1-2 класів переглянули мультфільми та згадували ситуації, у яких порушуються права казкових героїв. Класні керівники 5-9 класів провели єдину годину спілкування «Досить цькувати, давай товаришувати», яка допомогла учням зрозуміти почуття жертви булінгу та поведінку агресора. І, найголовніше, разом знаходили шляхи допомоги постраждалим від булінгу.
Одним із найважливіших завдань сучасної школи є підвищення екологічної грамотності учнів. Екологічне виховання в школі здійснюється на всіх етапах навчання, на кожному з них ставиться певна мета та завдання, добирається відповідна методика з урахуванням вікових особливостей школярів.
Відповідно до тематики Тижня екології в школі проводились виховні заходи:
• класні керівники 9 класів проводили години спілкування на тему: «Біль Чорнобиля», «Земля – наш спільний дім»;
• у 7-А класі на годині спілкування класний керівник Парова Н.М. покроково розкрила тему «Екологічні проблеми м. Рубіжного»; не оминула увагою і тему «Чорнобильська катастрофа»;
• учитель біології Коблікова Л.М. на уроці в 9-Б класі провела конкурс віршів на тему «Захист і збереження біосфери»;
• до 35 річниці Чорнобильської трагедії учні 1-9 класів переглядали та обговорювали документальні фільми: «16 маловідомих фактів про Чорнобиль», «Чорнобильська катастрофа – як це було», «Дітям про Чорнобиль», «Казка про Чорнобиль» в кінозалі «Школярик»;
• екологічний вісник «Земля наш спільний дім» для учнів проводила протягом тижня бібліотекар Чередниченко О.Г.;
• учні 2-Б, 3-А, 5-А, 5-Б, 7-Б, 8-А, 8-Б, 9-А, 9-Б, 9-В та 10 класів намалювали малюнки та випустили тематичні стіннівки;
• учні 11 класу (класний керівник Дубовик І.) вирішили залишити згадку про себе та посадили маленькі клени на подвір’ї школи. У майбутньому це будуть могутні дерева, які зможуть очищувати повітря і милувати очі учнів, учителів, мешканців мікрорайону школи та перехожих. Сподіваємося, що ця акція стане для випускників нашої школи традиційною.
З метою поліпшення якості виховної роботи з учнями з питань особистої безпеки та захисту життя, виховання в дітей умінь та навичок щодо збереження свого життя та здоров’я під час надзвичайних ситуацій з 26 по 30 квітня 2021 року проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, у рамках якого:
• учителі 1-4 класів проводили з учнями бесіди «Дорога до школи»;
• класні керівники 5-9 класів – бесіди на тему: «Що означає безпека», «Будь обережним на вулиці і вдома», «Обережно! Електроприлади»; «Перша допомога. Це повинен знати кожен», «Правила поведінки у натовпі»;
• цікавою була година спілкування в 9-В класі на тему «Безпека життєдіяльності під час надзвичайної ситуації». Учні працювали в групах та парах, відповідали на питання вікторини. Наприкінці заходу провели тренувальну евакуацію з будівлі школи на шкільний майданчик.
• учителі біології та основ здоров’я відпрацювали правила безпечної поведінки на уроках «Безпека понад усе»;
• у 2-Б класі проведено виховну годину: "Місто-привид". Учитель розповіла правила поведінки в надзвичайних ситуаціях та послідовність дій у випадку їх виникнення;
• практичні заняття в «Школі надання домедичної допомоги» для молодших учнів протягом тижня разом зі старшокласниками провела медсестра Г.Неня;
• організовано виставки малюнків, стінівок, колажів «Обережно! Небезпека!», «Пішоходи та автомобілі»;
• інформаційну годину організувала завідуюча бібліотекою О. Чередниченко під назвою «Твоя безпека залежить від тебе»;
• 29 квітня пройшов День Цивільного захисту, який передбачав відпрацювання дій за сигналом «Увага, всім!» з наступною евакуацією учнів; уміння користуватися засобами індивідуального захисту, виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, виконання нормативів учнями тощо.
Наступним напрямом виховної роботи закладу освіти є профорієнтація учнів 9-11 класів. У режимі онлайн продовжується співробітництво з Харківським аерокосмічним університетом ім. М. Жуковського, Луганським медичним університетом, Східноукраїнським університетом ім. В. Даля, Харківським державним університетом ім. Каразіна та університетами внутрішніх справ м. Харкова і м. Сєвєродонецька, юридичною академією ім. Ярослава Мудрого (м. Харків), Харківським політехнічним університетом. Навчальні заклади: ДНЗ «Сєвєродонецький професійний ліцей», вище професійне училище № 92 торгово-кулінарного профілю м. Сєвєродонецька провели зустрічі з учнями 9-11 класів, на яких надали змістовну інформацію про професії, які можуть отримати наші випускники.
Також, особлива увага в закладі освіти приділяється профілактиці правопорушень. З цією метою протягом року проводилося багато заходів: тематичні бесіди та лекції відповідного змісту, демонстрації фільмів про небезпеку наркоманії, алкоголізму, насилля з подальшим обговоренням цих проблем з учнями та їх батьками в режимі онлайн. Адміністрація, класні керівники, учні, батьки активно співпрацювали з сектором ювенальної превенції (інспектори ювенальної превенції Сімейко І., Кисельова Г.), Департаментом патрульної поліції в Луганській області (інспектори Князєва Є., Березний Т., Наталуха Н.). Протягом року заступником директора школи з ВР та класними керівниками, проводилась індивідуальна робота з учнями, схильними до правопорушень та пропусків занять без поважних причин. Щомісяця проводився Всеукраїнський рейд «Урок». Ефективність даної роботи підтверджує факт відсутності перебування учнів на обліку у секторі ювенальної превенції міста. За 2020-2021 н.р. в школі зареєстрованих правопорушень не виявлено.
Значна увага у виховній роботі школи приділялася співпраці з батьками. У зв’язку з карантинними обмеженнями (коронавірусна інфекція СОVID-19) спілкування відбувалось, в основному, в режимі онлайн, у ході яких класні керівники та вчителі-предметники надавали батькам практичні поради і рекомендації по створенню позитивних умов для розвитку та виховання дітей.
Взаєморозуміння, взаємопідтримка між педагогічним колективом і батьками є запорукою успішної організації виховного процесу в закладі освіти.
Здоров'я та спорт
Як зміцнити здоров’я дітей, як допомогти їм уникнути хвороб? Усі ці питання хвилюють нас, педагогів, адже всі ми прагнемо, щоб наші учні були здоровими, ставали міцнішими, зростали та входили у велике життя здоровими та загартованими.
З цією метою велика увага в школі приділяється заняттям фізичною культурою та спортом.
Для фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи школа має непогану матеріально-технічну базу:
- велику спортивну залу, яка відповідає усім стандартам;
- гімнастичну залу з м’яким килимовим покриттям;
- спортивне містечко з гімнастичним знаряддям;
- баскетбольний, волейбольний майданчики та футбольне поле.
У рамках стратегії формування здоров'язберігаючого середовища для учнів школи проводиться велика робота з організації спортивно-оздоровчої діяльності, яка включає в себе уроки фізичної культури, позаурочну роботу та пропаганду здорового способу життя.
Також на базі школи працюють секції баскетболу та карате.
Традиційно в школі проводиться велика робота з організації змагальної
діяльності учнів. При підготовці до спортивних змагань проводиться обов'язкове узгодження списків команд з лікарем про стан здоров'я кожного учня.
У підсумку системна та комплексна робота дала очікувані результати.
У вересні місяці відбувся міський турнір фестивалю, присвячений Всесвітньому дню туризму. Діти були представлені у декількох вікових групах. Усі отримали море позитиву, гарний настрій, спілкування з друзями.
Учні школи брали участь у пізнавальному заході серед школярів «Брейн-ринг –Луганщина олімпійська», присвяченому 30-річчю заснування Національного
олімпійського комітету України та 25-річчю заснування Луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету України. Діти активно відповідали на питання та дізнались багато цікавої інформації про видатних спортсменів Луганщини. Склад команди був представлений учнями 8-9 класів: Липка Тетяна, Воробйова Марина, Степанова Марія, Несмєянов Данило, Зубов Захар, Лазарєв Денис.
Уже стало традицією проводити спортивний захід серед учнівської молоді міста з баскетболу, присвячений пам’яті Олексія Нєскородєва. Команда нашої школи є впевненим лідером у міському турнірі з баскетболу. Тим більше, до традиційних перемог хлопців у цьому році додалось золото дівчат. Жіночу команду представляли: Дрокіна Даяна, Злобіна Діана, Завгородня Ірина, Липка Тетяна, Загацька Карина, Воробйова Марина, Бурлуцька Діана, Гранкіна Карина, Сидоренко Дарина та Толмачова Дар’я.
Чоловічий склад команди: Коломайко Микита, Несмєянов Данило, Черніков
Арсеній, Лазарєв Денис, Ткаченко Ярослав, Бєховець Дмитро та Купрюшин Артем.
У цьому році ми здобули срібло в змаганнях шкіл міста з волейболу «Кубок Єфросиніна». Склад волейбольної команди: Васюра Валентина, Лаптєва Тетяна, Ткаченко Ярослав, Брошко Тимур, Зубов Захар, Гребенюк Артем, Гончаров Олександр, Охмат Руслан, Моісєєв Вячаслав та капітан команди Демченко Ілля.
У ХХ відкритих міських змаганнях зі спортивного туризму серед учнівської молоді «Кубок Шаповалова М.М.» команда посіла у загальному заліку III місце.
Протягом богатьох років баскетбольні команди нашої школи беруть традиційну участь у чемпіонаті Луганської області з баскетболу 3x3 серед команд юнаків та дівчат загальноосвітніх навчальних закладів Луганщини (Шкільна баскетбольна ліга України 3x3). Сезон 2020-2021 став дуже плідним на медалі для спортсменів нашої школи:
- дівчата (середній вік) – II місце: Д. Сидоренко, Т. Липка, М.Воробйова,
Д. Толмачева;
- хлопці (середній вік) – II місце: М. Коломайко, Д. Лазарєв, Д.Бєховець, Я. Ткаченко;
- хлопці (старший вік) – III місце: Д. Нєсмєянов, А. Черніков, Т.Самошкін, С. Самошкін.
Участь у спортивно-масових заходах різного рівня сприяє підвищенню інтересу учнів і, як наслідок, мотивації до занять фізичною культурою.
Проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивних свят, конкурсів та змагань складають важливий напрямок виховної системи нашої школи.
Усі ці заходи сприяють формуванню в учнів здоров’язберігаючих компетенцій, лідерських якостей, відповідального ставлення до свого здоров’я, розвитку згуртованості, прагнення постійного самовдосконалення.
Важливим напрямком роботи є профілактика травматизму під час занять фізичною культурою та спортом. На уроках з фізичної культури та в позаурочний час ведеться велика робота із забезпечення техніки безпеки на заняттях. Інструктаж з правил техніки безпеки проводиться на початку кожного навчального семестру, за розділами програмового матеріалу, а також перед початком кожного спортивного заходу.
З метою підвищення рухової активності учнів у класах початкової школи проводяться ранкова зарядка та фізкультхвилинка, які включають у себе як традиційні вправи, так і вправи для розвитку дрібної моторики та гімнастику для очей.
Важливою умовою збереження здоров’я дітей є організація в школі гарячого харчування. Усі учні 1-4 класів за кошти міського бюджету забезпечуються гарячим харчуванням. Для учнів 5-11 класів, яким рішенням виконавчого комітету Рубіжанської міської ради надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, також надається харчування за кошти міського бюджету. Для усіх інших учнів надаються послуги платного харчування.
Техніка безпеки та охорона праці
У 2020-2021 навчальному році адміністрацією школи та педагогічним колективом здійснювалась відповідна робота по створенню здорових і безпечних умов під час освітнього процесу, профілактики коронавірусної інфекції та всіх видів дитячого травматизму.
До початку навчального року було розроблено та схвалено на педраді Тимчасовий порядок організації освітнього процесу на період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусу. Протягом навчального року було задіяно два входи до школи, розроблено окремі маршрути переміщення учнів по школі, завдяки чому було розділено потоки руху учнів початкової школи та старшокласників. На обох входах до школи та біля всіх туалетних кімнат встановлено стаціонарні антисептичні диспенсери для дезінфекції рук та баки для використаних захисних масок. Щоранку всі педагоги та працівники школи проходили обов’язкову термометрію.
На нарадах впродовж навчального року розглядалися питання щодо дотримання норм і правил охорони праці, виробничо-санітарної та пожежної безпеки. Усі навчальні кабінети оснащені вогнегасниками та медичними аптечками.
Усіма співробітниками школи було пройдено плановий медичний огляд. З усіма учнями проводилися інструктажі та профілактичні бесіди з безпеки життя та здоров'я. Після канікул та перебування учнів на дистанційній формі навчання медичною сестрою здійснювалася перевірка дітей на педикульоз.
З метою попередження травматизму була налагоджена система ранкового прийому дітей до школи, чергування учнів і вчителів на перервах, супровід дітей початкових класів у їдальню та на прогулянки.
Силами технічного персоналу підтримувались необхідні санітарно-гігієнічні умови в школі. Щодня проводилося вологе прибирання навчальних кабінетів, коридорів і вестибюлів. Відповідно до вимог санстанції оброблялися туалети.
Фінансово-господарська діяльність.
У цьому навчальному році в зв’язку зі скрутною економічною ситуацією в багатьох родинах через поширення коронавірусної інфекції й карантинні обмеження, згідно листа Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації від 03.09.2020 № 01/05/01-23/01927 «Про заборону на батьківські внески» та наказу управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області від 03.09.2020 № 184 «Про заборону на батьківські внески» протягом 2020-2021 навчального року благодійні внески на підтримку, благоустрій та розвиток нашої школи з батьків не збиралися.
На виконання Акту ДСНС №3 від 13.01.2020 року з метою приведення будівлі закладу освіти до норм пожежної безпеки впродовж І семестру цього навчального року за кошти міського бюджету приміщення будівлі школи було обладнано системою протипожежного захисту (системою пожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу та управління евакуювання людей), встановлено евакуаційне освітлення, приміщення окремо розташованого тиру обладнано системою протипожежного захисту, захисна споруда цивільного захисту обладнана пожежною сигналізацією, наявні вогнегасники доукомплектовані раструбами та гнучкими шлангами.
Для потреб шкільного харчоблоку за кошти державної субвенції було придбано нову електропательню, змонтована нова витяжна вентиляційна система. За кошти міського бюджету закуплено дрібний кухонний інвентар, дезінфікуючі та миючі засоби для обробки поверхонь.
Для потреб нової української школи придбано меблі для перших класів, 1 телевізор, 1 БФП, 2 ноутбуки, 2 комп’ютерні планшети та дидактичні матеріали.
Не залишились осторонь і педагоги нашої школи. За кошти, зібрані вчителями, закуплені будівельні матеріали, за допомогою яких працівниками технічного персоналу в травні було виконано ремонт 312 кабінету. Цей кабінет буде використовуватись у наступному навчальному році для поділу класів на підгрупи при вивчення окремих предметів.
Завершуючи свій звіт, хочу запевнити вас, що завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор школи докладатиму багато сил, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в утвердженні позитивного іміджу нашої школи, у виконанні нею своєї головної місії – виховання та розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного дорослого життя.
Адміністрація та педагогічний колектив Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 докладатиме всіх зусиль, щоб наш заклад освіти був для дітей школою радості, для батьків – спокою та надії, а для вчителів – місцем творчості та самореалізації.