Інноваційна програма дистанційних уроків миру
У Рубіжанській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2 запустили інноваційну програму дистанційних уроків миру
В жовтні 2020 року 4 українські школи в Волинській, Івано-Франківській та Луганській областях вперше в Україні започаткували дистанційне викладання уроків миру в рамках інноваційної програми освіти миру HWPL з метою виховання молодого покоління в дусі миру.
В стані світової кризи пандемії COVID-19 навчання миру є ключовим стратегічним інструментом для досягнення цілей сталого розвитку ООН.
Уроки миру в українських школах викладатиме безкоштовно вчитель HWPL через онлайн-телеміст впродовж 2020 – 2021 навчального року.
Марія Тищенко, виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч» і доцент Київського національного економічного університету привітала школи з початком навчальної програми в Україні: «Це надзвичайно важливо, щоб діти й учителі навчалися ненасильницьких методів комунікації, щоб ми жили в толерантному суспільстві».
29 жовтня відбулась конференція-презентація «Освіти миру HWPL» та перший урок миру для 27 педагогів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Рубіжанської міської ради Луганській області.
Місто Рубіжне знаходиться неподалік від лінії фронту, а у 2014 році місто перебувало в зоні АТО. Тому і вчителі, і школярі добре розуміють, що таке війна, і цінність миру.
Директор Рубіжанської спеціалізованої школи № 2 Олександр Ошнек підвів підсумки конференції: «Треба прививати культуру миру дітям, щоб ці зерна у майбутньому перетворилися на гарні паростки миру. Дуже цікава була тема уроку «Первісний стан природи». Дуже вдало було поєднано усі механізми, які працюють у природі. В природі все гармонійно та збалансовано, і це повинно перекладатися і на людське суспільство. Якщо ці механізми органічно поєднувати та враховувати, то насправді можна в будь-якому суспільстві побудувати конструктивні взаємини та стосунки, які дадуть змогу безболісно існувати кожному виду в природі, кожному народу, не дивлячись на те, що дуже різноманітний як видовий склад організмів в природі, так і кількість народів, релігій, мов, культур тощо. І це можна й потрібно доносити до дітей на нашому шкільному рівні, показувати їм алгоритм побудови людських стосунків, ґрунтуючись на природних балансах різноманіття, співіснування та співпраці».
Семимісячний курс навчання миру для учнів Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 планується розпочатися вже в листопаді.