В Україні стартує міжнародна програма освіти миру
15 жовтня 2020 року в Україні вперше буде запущена міжнародна програма освіти миру HWPL, щоб розповсюдити культуру миру серед молоді, подолати булінг, конфлікти та війни. Відкриття програми та перший урок миру відбудеться у двох школах села Смолигів і села Хорохорин Волинської області за підтримки Смолигівської сільської ради та адміністрації шкіл.
Організатором навчання миру виступає міжнародна організація за мир «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» (HWPL) при Департаменті глобальних комунікацій і ЕКОСОР ООН, яка надає навчальний матеріал програми миру та викладає уроки, у співпраці з регіональними громадами та школами, а також з ГО «ВГО «Поруч».
Програма освіти миру HWPL, що містить у собі 12 уроків і такі універсальні цінності як мир, любов, подяка та повага, буде викладена учням 8—11 класів двох шкіл у с. Смолигів і с. Хорохорин у період 2020—2021 навчального року. Уроки проходитимуть через онлайн-телеміст з дотриманням санітарних норм згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.
Після успішного завершення програми учні отримають сертифікати про проходження програми миру. Очікується, що навчання миру HWPL відіграватиме ключову роль у подоланні війн і конфліктів, а також у поширенні культури миру в майбутньому.
Світлана Андрійчук, начальник гуманітарного відділу Смолигівської сільської ради, зазначила: «З часом, «Навчання миру» має стати обов’язковим в усіх закладах освіти по всьому світу. Конфлікти супроводжують нас упродовж життя. Навчитися розв’язувати їх, використовуючи сучасні знання, елементи сучасного миротворчого процесу та досягнення консенсусу, є важливим для розвитку успішного суспільства».
Крім того, у жовтні планують долучитися до програми ще чотири школи в Луганській, Донецькій, Івано-Франківській та Херсонській областях.
Марія Тищенко, виконавча директорка ГО «ВГО «Поруч», розповіла про очікування щодо навчання миру: «Велика кількість громадян України з прифронтових територій вимушені покидати рідні домівки та вливатися в незнайомі громади — це стає підґрунтям для конфліктів. Діти й молодь часто зазнають утисків і булінгу. Центральне місце в програмі навчання миру HWPL посідають зміни серед дітей і молоді як майбутнього покоління, що визначатиме подальший розвиток країни. На базі чотирьох створених Шкіл миру за підтримки ChildFund Deutsсhland ми прагнемо (шляхом навчання миру HWPL) поглибити й зміцнити знання учнів і вчителів щодо питань миру та ненасильницького розв’язання конфліктів».
Проєкт «Освіта миру HWPL в Україні» відбувається в рамках глобального проєкту освіти миру, на меті якого — впровадити освіту миру в усіх школах і університетах в усіх країнах світу.
Сьогодні 214 навчальних закладів у різних країнах світу, включно з Індією, США та Філіппінами, призначені Академіями Миру. В 9 країнах, в тому числі Гватемалі й Ефіопії, були підписані меморандуми про співпрацю (MOA) з Міністерствами освіти, і навчання миру готується на державному рівні.
Попри кризу COVID-19, яка стала новим викликом для системи освіти у світі, в різних країнах продовжується навчання миру в онлайн-режимі.