Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 82 людини

Цікавий досвід з трансформації конфліктів

Дата: 28 квітня 2020 о 16:25
202 перегляда

22—23 квітня колектив учителів і учні Рубіжанської спеціалізованої школи І—ІІІ ступенів № 2 Рубіжанської міської ради Луганської області мали змогу отримати масу пізнавальної, корисної та актуальної інформації на вебінарі «Трансформація конфліктів» в рамках проєкту «Побудова миру в Україні: розвиток у дітей та молоді здібностей до ненасильницького вирішення конфліктів», який реалізовує Всеукраїнська громадська організація «Поруч» @Поруч   у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland) та  за фінансової підтримки Інституту міжнародних відносин IFA, що фінансується міністерством закордонних справ Німеччини у рамках програми фінансування ZIVIK.

Кваліфіковані тренери Антон Сівак і Вікторія Преображенська потужно тренували учасників протягом двох днів. Педагоги й діти брати участь в обговоренні різноманітних кейсів, розгляді ситуацій. Було дуже цікаво, адже тренерам удалося створити позитивну й товариську атмосферу; усі учасники легко обмінювалися власними думками, шукали шляхи мирного розв’язання конфліктів. Працювали парами, групами — це корисний досвід для кожного.

Сучасність постійно переконує нас у потрібності пошуку різних підходів до розв’язання конфліктних ситуацій. Школа — це осередок суспільства нової генерації, між учасниками якого виникають непорозуміння, протиріччя, що нерідко переростають у конфлікти. Дуже часто ми стаємо свідками «вибуху емоцій», які є лише верхівкою проблеми.

Пройшовши тренінг, ми усвідомили, як, «пірнаючи в холодну воду», можна знайти причини будь-якого вибуху між дітьми; здобули практичні навички ненасильницького спілкування.

Ми зрозуміли, що медіатор — це той, хто допомагає учасникам пізнати шлях розв’язання проблеми. Він не дає готової поради щодо ситуації, а допомагає подивитися на неї з усіх сторін і зробити власні висновки.

Тепер наші колеги здатні самостійно аналізувати конфліктні ситуації, робити інтервенції та деескалувати напругу; ми отримали теоретичне розуміння і практичний досвід застосування інструментів для ненасильницької трансформації конфліктів.

«Профілактика різноманітних конфліктів починається у свідомості людини й перетворюється на суспільну тенденцію тільки тоді, коли ці ідеї набувають масовості, стають громадським рухом». Щоб досягти цієї мети, треба починати з найпершої ланки формування свідомості людини — школи.

За підсумками дводенного навчання всі учасники отримали сертифікати.

А ось фрагменти відгуків учасників вебінару про його користь:

«Я почула дуже багато цінної інформації, яку можна застосувати в житті …: що кожен конфлікт можна вирішити спокійно …, принцип ненасильницького спілкування, відпрацювання навичок перефразування …, контроль та вирішення конфліктної ситуації …, вміння керувати конфліктною ситуацією, а саме не допускати подібного випадку».

«Решение конфликтной ситуации, как правильно вести себя в такой ситуации… Очень познавательный вебинар, много нового я услышала, я узнала о стадиях конфликта, подходы при решениях конфликтов и много еще информации».

«Брати частіше участь у таких дуже потрібних вебінарах!» Зацікавили «форми роботи медіатора, розрізнення (визначення) виду комунікацій, навички керування собою під час конфлiкту». «Для себе більш детально розглянула поняття «медіатор», для чого він потрібен, і зрозуміла, що ми всі трохи медіатори. Цікаво було поспілкуватись у групах, почути думку кожного. Скільки людей, стільки і думок. У кожного «своя» правда, тому потрібно бути об'єктивним і поважати думку інших людей, але при цьому не забувати залишатися собою»; «У вирішенні конфліктів треба шукати баланс інтересів. Конфліктом можливо управляти»; «Впевненість, що необхідно створювати в школі службу медіації і що я зможу це зробити, бо тепер знаю, з чого почати; винесла також знання про фази та стадії конфлікту, принципи та стадії медіації, 4 кроки до порозуміння, реакції в конфлікті та підходи до їх вирішення». «Потрібно завжди вислухати людину й знайти такі вирішення конфліктів, щоб кожен був задоволений». «Необхідно далі продовжувати впровадження медіацій та кіл порозуміння.»

«Мене зацікавила психологія конфлікту, хочеться дізнатися про це більше. Активне слухання і ненасильницьке спілкування корисне і в моїй професійній діяльності, як учителя, і в особистому житті. Впевнена, що отримані знання і уміння цього вебінару буду активно застосовувати.» «Окрім теоретичних знань (за це — окреме «Дякую!»:))), у процесі обговорення дізналася, ЯК САМЕ розв'язували конфлікти колеги, як це можна робити, на ЩО саме звернути увагу при роботі медіатором».

Пізніше, відповідаючи на запитання анкети щодо майбутніх планів, пов’язаних з набутими на вебінарі знаннями й навичками, його учасники зазначали, що збираються: «організувати школу медіації у закладі»; пропонувати «залучення до роботи служби порозуміння співробітників поліції, батьківську спільноту та громадські організації міста»; «організувати тренінг для вчителів та батьків». «Є бажання у школі відкрити центр медіації», «використати активне слухання. Взяти участь у створенні кімнати медіації у школі, в якій працюю», «опрацювати матеріал навчального вебінару і провести (за допомогою учнів-учасників вебінару) тренінг у класі», «вирішити проблеми можна за допомогою співпраці, активного слухання та медіації. Планую провести деякі вправи, обговорити ситуації, які пропонували на тренінгу, зі своїми учнями на годинах спілкування, а також з батьками на батьківських зборах». У планах також «детальне пропрацювання (розгляд) усіх стадій конфлікту на реальному життєвому прикладі та спроба деескалації такого конфлікту. Ознайомлення з питаннями трансформації конфліктів більшої частини колективу педагогів, учнів та батьків»; «В школi організувати центр медiацiï»; «Захід, присвячений Дню пам'яті та примирення "Голуби миру і злагоди"». «Планую почати організовувати в школі службу медіації, для цього спільно з психологом провести тренінги для учнів; планую поділитися з колегами набутими на тренінгу знаннями; продовжити вивчати тему ненасильницького спілкування та знайти можливість навчати майбутніх медіаторів». «Будемо продовжувати роботу ШСП.» «Планую організувати і провести тренінги "Як навчитися спілкуванню", "Уміння слухати", "Як залагодити конфлікт"; створити серед учнів початкової школи групу медіаторів, провести тренінг для батьків». «Хочу проводити тренінги з медіації, долучитися до робочих груп з цього напрямку. Обов'язково організувати Клас миру в своїй школі. Реалізувати отримані знання та досвід учасників вебінару в житті».

Дякуємо організаторам ВГО «Поруч» та тренерам за цікаві види й форми роботи, співпрацю та легкість викладання.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.